PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Organic Farma Zdrowia uruchomi supermarket ekologiczny

Autor: Marta Ogonek, dlahandlu.pl 5 maja 2010 15:07

Organic Farma Zdrowia 5 maja br. podpisała z funduszem Avallon MBO umowę o inwestycyjną, na mocy której fundusz dokapitalizuje spółkę kwotą 9,3 mln zł (w drodze nabycia ponad 1,273 mln akcji serii F). Organic Farma Zdrowia przeznaczy te pieniądze na rozwój sieci. W planach jest m.in. otwarcie pierwszego w Polsce supermarketu ekologicznego. Ma on powstać w pierwszej połowie przyszłego roku w stolicy.

- Bedzie to pierwszy taki projekt na rodzimym rynku, dlatego chcemy się do tej inwestycji bardzo dobrze przygotować. Dzisiaj trudno mówić o szczegółach przedsięwzięcia - powiedział Sławomir Chłoń, prezes Organic Farma Zdrowia.

Przedstawiony przez niego trzyletni plan rozwoju sieci zakłada również otwieranie 2-3 nowych delikatesów rocznie, przejęcia sklepów specjalistycznych (3-5 rocznie) oraz firm uzupełniających rozwój sklepu internetowego, a także sprzedaż większej ilości produktów pod marką własną. - Marka własna to w naszym zamyśle produkty flagowe sieci, dlatego dużą wagę będziemy przywiązywać do ich jakości. Prowadzimy z producentami rozmowy, zmierzające do jak najlepszego zaspokojenia oczekiwań klientów. Docelowo myślimy także o rozwinięciu centrum dystrybucyjnego. Zakładamy, że sprzedaż naszych produktów w ciągu trzech lat wzrośnie o 30-50 proc., czyli szybciej od rynku. Liczymy, ze na koniec 2011 roku osiągniemy zysk netto. W 2013 roku chcemy mieć 10 proc. udział w rynku oraz przenieść się z NewConnect na główny parkiet - wyjaśnił Sławmoir Chłoń.

Dyrektor inwestycjyjny Avallon MBO, Wojciech Matusiak, podkreślił z kolei, że fundusz wiąże ze spółką duże nadzieje. - Rynek żywności ekologicznej w Polsce jest we wczesnym stadium rozwoju, widzimy duże perspektywy przed naszym partnerem. Istnieje duża dysproporacja miedzy Polską a innymi krajami UE, jeśli chodzi o udział w rynku tego segmentu żywności. Nasz wkład nie będzie się ograniczał jedynie do wsparcia kapitałowego. Pomożemy również w poszukiwaniu i analizie celów akwizycyjnych - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Obserwator 2010-05-05 16:11:56

    Oj, to skromniej niż planowano po debiucie na rynku alternatywnym dwa lata temu... ale każda okazja do szumu medialnego jest dobra...

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane