Organic Farma Zdrowia zapowiada otwarcie trzech nowych sklepów

Autor: PAP 18 lipca 2010 20:48

Organic Farma Zdrowia zapowiada otwarcie trzech nowych sklepów

Organic Farma Zdrowia, która została dokapitalizowana kwotą 9,3 mln zł, jeszcze w tym roku może otworzyć 3 nowe delikatesy. Spółka pracuje także intensywnie nad przejęciem dystrybutora - powiedział Sławomir Chłoń, prezes Organic Farma Zdrowia.

Organic Farma Zdrowia wyemitowała kilka tygodni temu 1.273.973 akcje serii F, których cena emisyjna wynosiła 7,30 zł. Wszystkie akcje objął fundusz Avallon MBO, dokapitalizowując spółkę kwotą 9,3 mln zł.

"Wierzymy, że to dokapitalizowanie wpłynie bardzo pozytywnie na spółkę. Po pierwsze, będziemy mogli kontynuować dynamiczny rozwój sieci. Przez ostatni rok nic w tej kwestii się nie działo, ze względu na brak kapitału nie otwieraliśmy nowych delikatesów" - powiedział PAP prezes Chłoń.

"Chcemy otwierać 3-5 obiektów rocznie, ale ważniejsza jest ich jakość i powierzchnia niż ilość, chcemy podwoić powierzchnię sklepu" - dodał. Obecnie średnia powierzchnia delikatesów to 70 mkw, nowe obiekty mają mieć 140-150 mkw powierzchni.

"Mam nadzieję, że do końca roku powstaną co najmniej 3 lokale" - powiedział prezes. Dodał, że około jedna trzecia pozyskanych środków będzie przeznaczona na rozwój sieci.

Obecnie sieć delikatesów Organic Farma Zdrowia liczy 17 punktów. Spółka zamknęła dwa nierentowne obiekty, do końca roku może zamknąć jeszcze trzy placówki, ale rezerwy na ten cel były już utworzone.

Spółka chce też rozwijać dystrybucję, wkrótce może poinformować o przejęciu. "Chcemy zainwestować w logistykę i dystrybucję, bo to staje się ważnym elementem, zwłaszcza w przypadku rozwoju sieci ta dystrybucja musi być bardzo dobra, a jednocześnie wierzymy, że ten kanał jest bardzo potrzebny w Polsce" - powiedział prezes Chłoń.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,90

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9701

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane