Organic Farma Zdrowia ze wzrostem przychodów o 24 proc. Zamyka 2 nierentowne placówki

Autor: dlahandlu.pl 13 października 2015 13:42

Skonsolidowana sprzedaż Grupy Organic Farma Zdrowia wyniosła w III kwartale ponad 19,1 mln zł, co oznacza wzrost o 24,3 proc. w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku. Grupa zamknęła dwa nierentowne sklepy, co przełoży się na poprawę wyników w kolejnych miesiącach. W listopadzie otworzy kolejny sklep - w Bydgoszczy.

Szczegółowe wyniki za III kwartał Grupa Organic Farma Zdrowia poda 16 listopada,

– Trzeci kwartał jest dla nas najsłabszym w roku, co wynika między innymi z okresu wakacyjnego. Mimo tego kolejny raz odnotowaliśmy dwucyfrową dynamikę wzrostu przychodów. Pokazuje to pozytywne perspektywy dla rynku i szczególnie mocną pozycję naszej grupy – mówi Sławomir Chłoń, Prezes Organic Farma Zdrowia.
W trzecim kwartale rekordowe wyniki sprzedaży odnotowała spółka zależna Eko-Wital, która uzyskała 8,7 mln zł sprzedaży. To trzeci rok z rzędu ponad 30% wzrostu firmy, która zajmuje się dystrybucją ekologicznej żywności. We wrześniu Organic Farma Zdrowia zamknęła drugi w tym kwartale nierentowny sklep - tym razem na Śląsku. Przypomnijmy, że w lipcu zamknęła niedochodową placówkę w jednym z warszawskich centrów handlowych.
- Jednorazowe, znaczące koszty związane z likwidacją obu placówek mocno obciążą wyniki III kwartału. Jednak zamknięcie tych obiektów istotnie wpłynie na poprawę rentowności i przepływów finansowych Spółki w kolejnych okresach – mówi Prezes Chłoń.
W listopadzie sieć delikatesów powiększy się o kolejny sklep, w Bydgoszczy,
w nowo wybudowanej Galerii Zielone Arkady. W ocenie prezesa Sławomira Chłonia rynek bydgoski jest perspektywiczny, a atrakcyjna lokalizacja placówki powinien sprzyjać jej sukcesowi.

Grupa Organic Farma Zdrowia zarządza obecnie 37 sklepami z ekologiczną żywnością w całym kraju oraz prowadzi sklepy internetowe z takimi produktami.

W ofercie Organic Farma Zdrowia znajduje się ponad 3 tys. ekologicznych produktów spożywczych od ponad 100 dostawców z Polski i kilkudziesięciu z zagranicy. Grupa posiada w ofercie ponad 300 produktów pod markami własnymi. Najnowszą jest marka „Mniam”, pod którą oferowane są najwyższej jakości ekologiczne produkty dla niemowląt i dzieci.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,59

  • Śr

    3,49

  • Min

    1,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3987

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane