Organizacje branżowe za ograniczeniem czasu pracy w niedziele do jednej zmiany

Autor: Rzeczpospolita 8 czerwca 2017 09:37

Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego zaprezentowany został nowy, kompromisowy wariant na ograniczenie handlu w niedzielę. – Chcemy, aby sklepy mogły pracować we wszystkie niedziele, ale tylko na jedną zmianę, kończyłyby pracę ok. 13, choć konkretne godziny mogą być kwestią kolejnych ustaleń – mówił przewodniczący zespołu poseł Adam Abramowicz.

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, to alternatywna wersja do propozycji np. wicepremiera Mateusza Morawieckiego, który zaproponował wariant dwóch niedziel w miesiącu z zakazem handlu. Ze strony posłów kilkukrotnie padła informacja, że mało kto wierzy w przyjęcie projektu NSZZ Solidarność z zakazem w niemal wszystkie niedziele w roku, choć z wyłączeniami np. dla mniejszych stacji paliw czy sklepów z pamiątkami oraz najmniejszych, rodzinnych placówek spożywczych.

Z kolei największe organizacje branżowe, czyli Polska Izba Handlu, Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług oraz Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji, opowiadają się w ostateczności za wariantem ograniczenia czasu pracy do jednej zmiany, choć ta ostatnia podkreślając swój sprzeciw do jakichkolwiek zmian w obowiązujących przepisach.

Całość w Rzeczpospolitej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane