Organizacje handlowe za dalszymi konsultacjami ws. ograniczenia handlu w niedziele

Autor: dlahandlu.pl 29 marca 2017 11:02

27 marca odbyło się spotkanie największych organizacji reprezentujących polski handel, tj. Polskiej Izby Handlu, Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, Forum Polskiego Handlu, Polskiej Rady Centrów Handlowych. Spotkanie poświęcone było obywatelskiemu projektowi ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.

- Jakkolwiek rozumiemy znaczenie społecznego aspektu tego projektu, należy podkreślić fakt, że ograniczenie handlu w niedzielę będzie miało wpływ na sytuację ekonomiczną kraju. Ponadto zwracamy uwagę na negatywny wpływ na polską gospodarkę i budżet państwa, który zależy przede wszystkim od konsumpcji wewnętrznej, co przełoży się bezpośrednio na konkurencyjność polskiej gospodarki. Dlatego wszelkie próby ograniczenia handlu w niedzielę powinny być wcześniej przeanalizowane w sposób bardzo rozważny. Doceniamy także wartość merytoryczną przedstawionego niedawno stanowiska rządu w tej sprawie - podała Polska Izba Handlu. 

- Dlatego też rekomendujemy przeprowadzenie dalszych konsultacji i analiz możliwego wpływu zakazów nakładanych przez tę ustawę na różne obszary gospodarki oraz rozwagę podczas dalszych prac. Projekt ten będzie miał wpływ praktycznie na wszystkich obywateli naszego kraju, zatem musimy zadbać, aby nie spowodował zaburzeń w funkcjonowaniu gospodarki w tak strategicznych obszarach jak handel i usługi. W najgorszym scenariuszu może przełożyć się to na pogorszenie kondycji handlu i usług oraz spadek przychodów budżetowych - podała organizacja.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • king 2017-03-30 23:29:42

    Zgadzam się z tym żeby skończyć ze zmuszaniem pracowników do pracy

  • ddrr 2017-03-29 23:33:35

    No w końcu ktoś zauważył, że to się mija ze zdrowym rozsądkiem taki postulat. Pani Premier chyba przejrzała na oczy

  • KOma 2017-03-29 22:46:19

    Prztyczek w nos dla solidarności od pisu? No nieźle, niech uważają, bo jeszcze Jarosław się zemści

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane