"Orzeszkowy gang" ostatecznie rozbity, oszuści podszywali się pod znaną sieć sklepów

Autor: dlahandlu.pl na podstawie CBŚP Kraków 25 lutego 2016 09:59

"Orzeszkowy gang" ostatecznie rozbity, oszuści podszywali się pod znaną sieć sklepów fot. shutterstock

Kolejnych dwóch członków grupy przestępczej wyłudzającej hurtowe ilości towarów: orzechów laskowych, tabletek do zmywarek i żeli do prania niemieckich oraz austriackich producentów, zatrzymali policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji. Wśród zatrzymanych znalazł się organizator przestępczego procederu. Obaj mężczyźni byli poszukiwani listami gończymi. Odzyskano kolejne 4 tony orzechów, ponad 54 tys. opakowań tabletek i 100 butelek żelu o wartości co najmniej 3 mln 300 tys. zł.

Jak wynika z ustaleń policjantów grupa podszywając się pod znaną, ogólnopolską sieć sklepów handlowych oprócz wyłudzenia od tureckiego producenta 44 ton orzechów laskowych, o wartości rynkowej co najmniej 3,5 mln złotych ma swoim koncie inne wyłudzenia.  Funkcjonariusze ustalili, że w ten sam sposób grupa oszukała firmy handlujące tabletkami do zmywarek i żelami do prania niemieckich i austriackich producentów.

W specjalnie do tego celu wynajętych magazynach, znajdujących się w województwie dolnośląskim, policjanci zabezpieczyli ponad 54 tys. opakowań tabletek, ponad 100 butelek żelu i kolejne 4 tony orzechów laskowych. Wartość odzyskanego towaru szacowana jest na co najmniej 3 mln 300 tys. zł., a uwzględniając poprzednie działania, przekracza kwotę 5 mln zł.

Organizatorowi procederu przedstawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i zarzuty oszustwa, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Śledztwo, nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie, ma charakter rozwojowy.

Przypomnijmy, na początku lutego policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji odzyskali 22 tony orzechów laskowych.Wartość odzyskanych orzechów to prawie 2 mln złotych. Funkcjonariusze ustalili także, że sprawcy wcześniej sprzedali w Unii Europejskiej część orzechów. Jak ustalili policjanci, w ramach przestępczego procederu ominięto również opłacenie należności celnych za towary pochodzące spoza UE.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • maks. 2016-02-27 20:05:33

    2 melony ??? 2 mln przez 22 tony to 90 dych za kilo. To jakoś "tanie" te orzechy.?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8992

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane