OSHEE wspiera loty w przestworzach

Autor: pr 23 października 2017 10:47

OSHEE wspiera loty w przestworzach fot. materiały prasowe

Ludzie od wieków pragnęli przekraczać granice, a wielu z nich podejmowało próby przeciwstawienia się grawitacji. Po latach starań i eksperymentów, pod koniec XX wieku, znaleziono sposób, by człowiek mógł samodzielnie krążyć pod niebem – specjalny kombinezon umożliwił ludziom szybowanie w przestworzach. W ten sposób ukształtował się niezwykle ekscytujący sport – skoki spadochronowe w kombinezonie wingsuit. W Polsce swobodne szybowanie staje się z roku na rok coraz popularniejsze – szlaki w przestworzach przecierają m.in. Jakub Juszczak i Dawid Winczewski, napędzani przez markę OSHEE.

Dla skoczków spadochronowych wykorzystujących wingsuit – potocznie nazywanych „wiewiórkami” – tak jak dla marki OSHEE, nie ma rzeczy niemożliwych. Zawodnicy uprawiający ten ekstremalny sport  są żywym dowodem na to, że dzięki ciężkiej pracy można spełniać każde marzenie, nawet jeśli jest mowa o szybowaniu w przestworzach niczym ptak. 

Skoki w wingsuicie to dyscyplina, która powstała w latach 90. Sportowcy wyskakują z samolotu,
by swobodnie unosić się nad ziemią, a następnie zakończyć lot otwarciem spadochronu
i bezpiecznym lądowaniem. Kombinezon umożliwiający dłuższe swobodne szybowanie
w przestworzach przypomina kształtem budowę ciała jednego z gatunków latającej wiewiórki, stąd też zaczerpnięta została potoczna nazwa sportowców latających w wingsuitach.

Istnieje również druga odmiana skoków połączona z BASE jumpingiem, która pozwala sportowcom
na wykorzystanie wysokich budynków lub szczytów górskich. Wingsuit umożliwia im przelot przy samej ziemi, odwzorowujący ukształtowanie terenu.

- Wingsuit jest dość ekstremalnym i jednocześnie niszowym sportem, wciąż niewiele osób o nim słyszało. Mam nadzieję, że dzięki dodatkowemu wsparciu marki Oshee, uda nam się zarazić naszą pasją coraz więcej osób - mówi Dawid Winczewski. Natomiast jego kolega z drużyny Jakub Juszczak podkreśla, że z firmą Oshee łączą ich przede wszystkim wspólne wartości: - Dla Oshee, tak samo jak dla nas, najważniejsza jest chęć przełamywania granic oraz realizacja marzeń w duchu sportowej rywalizacji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    19,20

  • Śr

    11,51

  • Min

    8,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane