PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Oskarżony w hipermarketowej aferze korupcyjnej utrzymuje, że jest niewinny

Autor: money.pl 1 września 2016 14:21

We Wrocławiu rozpoczął się proces, w którym na ławie oskarżonych zasiadł Paweł S. - jeden z głównych oskarżonych w aferze korupcyjnej dotyczącej hipermarketów. Usłyszał on zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w zamian za preferencyjne traktowanie dostawców, chcących wystawiać swoje towary na półkach sklepowych w Kauflandzie, gdzie S. zajmował stanowisko kierownicze. Grozi mu za to od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności - podaje money.pl

Akt oskarżenia zostanie odczytany na następnym posiedzeniu, które zaplanowane jest na 27 października.

Jak mówi Jacek Giezek, obrońcy Pawła S. jego klient jest niewinny. Jednak podczas pierwszych przesłuchań oskarżony Paweł S. przyznawał, że otrzymywał pieniądze od dostawców. Zarzekał się jednak, że "traktował to jako podziękowanie za dobrą współpracę".

W całej oskarżonych jest ok. 50 osób, akta liczą ponad 100 tomów, a w tle są ponad 4 mln zł pochodzących prawdopodobnie z łapówek. 27 osób, które usłyszały zarzuty, reprezentuje kilkudziesięciu obrońców. 

Paweł S. został zatrzymany w kwietniu 2010 r. w trakcie policyjnej akcji o kryptonimie "Kufel". Miał przy sobie 2 tysiące złotych w kieszeniach, po 5 tys. w saszetce i plecaku i ponad 30 tys. w foliowej torbie. Do tego jeszcze 10 tysięcy euro. Podczas przeszukania mieszkań i skrytek bankowych ówczesnego kupca w Kauflandzie ujawniono gotówkę, walutę i bony o równowartości ponad 4 mln zł.

Sprawa korupcji w polskich hipermarketach trafiła do sądu na początku tego roku - podaje money.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • b. asystent kupca Food 2016-09-01 23:22:44

    Niby tylko w tej sieci a co z innymi C&C przecież wszędzie i w Makro, Selgrosie i innych brali i biorą od dostawców kupcy.

  • k.sz 2016-09-01 16:01:13

    Jasne....niech powie z kim sie dzielił z centrali! Jak nie powie to ja to zrobie!

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane