PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Ostre wystąpienie warszawskiego arcybiskupa zniechęci klientów do Empiku?

Autor: wp.pl 20 listopada 2014 11:38

Ostre wystąpienie warszawskiego arcybiskupa zniechęci klientów do Empiku?

Skierowana przeciwko Empikowi akcja na Facebooku zdobyła już poparcie ponad 24 tysięcy osób. Czy do tej mobilizacji przyczyniło się ostre wystąpienie warszawskiego hierarchy kościelnego? - zastanawia się Wirtualna Polska.

Katolickie media zwracają uwagę, że akcja na Facebooku nabrała rozpędu po ostrej wypowiedzi arcybiskupa warszawsko-praskiego Henryka Hosera. Zwierzchnik stołecznej diecezji zabrał głos w sprawie Empiku dzień po pojawieniu się w sieci nawoływań do bojkotu. Na antenie Radia Warszawa arcybiskup stwierdził, że chodzi o desakralizację Świąt Bożego Narodzenia." To jest komercyjne wykorzystywanie wartości i tradycji chrześcijańskich oraz laicyzacja świąt" - cytuje wp.pl.

Po wypowiedzi bizskupa Hosera na Facebooku gwałtownie zaczęła rosnąć liczba osób deklarujących niezadowolenie z treści spotów Empiku.

Empik zaznacza, że kampania reklamowa nie nawiązuje do religii: W spotach i materiałach reklamowych nie ma żadnego odniesienia do duchowo-religijnego wymiaru świąt, żadnych symboli czy słów nawiązujących do Bożego Narodzenia. Kampania odnosi się stricto do tradycji obdarowywania się prezentami, którą celebrują wszyscy - niezależenie od wyznania/religii. To właśnie prezenty są wiodącym tematem naszych spotów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane