PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Oświadczenie Lidl Polska w sprawie kary dla sieci w Niemczech

Autor: pr 18 stycznia 2013 09:37

Jak czytamy w oświadczeniu spółki Lidl Polska przesłanym do redakcji kara pieniężna w wysokości 1,5 miliona euro nałożona na niemiecką spółkę Lidl przez sąd w Heilbronn w Niemczech nie dotyczy sklepów Lidl w Polsce.

"Dnia 14.01.2013 roku wobec niemieckiej spółki Lidl została nałożona kara pieniężna w wysokości 1,5 miliona euro przez sąd w Heilbronn w Niemczech. Sąd uznał, że niemiecka spółka Lidl przed trzema laty naruszyła obowiązek poinformowania klientów oraz odpowiednich służb w związku ze sprzedażą sera harceńskiego austriackiego producenta o podwyższonym poziomie bakterii Listeria monocytogenes.

Zgodnie z orzeczeniem niemieckiego wymiaru sprawiedliwości nie należy upatrywać odpowiedzialności niemieckiej spółki Lidl w związku z zachorowaniami oraz przypadkami śmiertelnymi spowodowanymi spożyciem sera harceńskiego produkcji austriackiej firmy Prolactal GmbH.

Chcielibyśmy podkreślić, że sprawa nie dotyczy sklepów Lidl w Polsce.

W firmie Lidl funkcjonuje efektywny i stale udoskonalany system kontroli jakości. Jakość oferowanych produktów nadzorują specjaliści odpowiedzialni za kontrolę danej grupy asortymentowej. Dla każdego produktu stosuje się tzw. ocenę ryzyka tzn. odpowiedni, podzielony na kategorie system kontrolny. Ponadto kontrolę nad jakością produktów sprawują sami dostawcy, monitorowani i audytowani przez renomowane i certyfikowane instytuty zewnętrzne na zlecenie firmy Lidl - napisano w komunikacie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • masaz dla kobiet 2013-01-21 12:37:44

  MASAŻ DLA PAŃ,

  Potrzebujesz relaksu, odprężenia, zapomnienia od szarej codzienności?  Jeśli tak to zapraszam do siebie, gdzie wyleję ciepłą oliwkę na dłonie i rozprowadzę po plecach ...  Mobil: tel/sms 793 282 429 • Jacek 2013-01-18 14:48:55

  akurat - uuuuuuuuuuuuuchaaaaaacha

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,90

 • Śr

  3,50

 • Min

  2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane