Oświadczenie Lidla w sprawie sporu o lody marki własnej Ballino

Autor: dlahandlu.pl 2 marca 2017 16:35

Grycan Lody od Pokoleń walczy z siecią Lidl o lody. 1 marca 2017 roku w siedmiu centrach dystrybucyjnych sieci Lidl komornik dokonał zajęcia ponad 46 tys. opakowań lodów marki własnej sieci Lidl, Ballino, które – według firmy Grycan Lody od Pokoleń – łudząco przypominają lody Grycana.

W oświadczeniu Lidl Polska czytamy: Nikt nie może zmonopolizować takich oznaczeń jak gałka lodów i każdy może je stosować na opakowaniach swoich produktów. Lody marki Ballino wpisują się w najnowsze trendy i wśród konsumentów cieszą się dużym uznaniem. (...) Marka Ballino od lat jest znana klientom, którzy wiedzą, że jest ona marką własną sieci Lidl. Do dzisiaj nie zostało nam doręczone przez Sąd postanowienie stanowiące podstawę działań komornika. Nie było też możliwe uzyskanie do niego natychmiastowego wglądu w Sądzie. Nie znamy motywów jakimi kierował się Sąd Okręgowy w Warszawie uwzględniając w części wniosek Lodziarnie Firmowe. Zwracamy uwagę, że postanowienie Sądu zostało wydane bez umożliwienia nam przedstawienia argumentów, a nawet bez poinformowania nas, że takie postępowanie się toczy, jedynie w oparciu o argumentację Lodziarnie Firmowe. W postępowaniu zabezpieczającym nie było też konieczne udowadnianie roszczenia a jedynie jego uprawdopodobnienie. Stąd też postanowienie Sądu nie przesądza o wyniku ewentualnego procesu. Zwracamy przy tym uwagę, że nawet w takich okolicznościach Sąd oddalił w części kierowany przeciwko nam wniosek o zabezpieczenie – można więc założyć, że już nawet na tym etapie musiał więc uznać, że nie zostały uprawdopodobnione w części stawiane nam zarzuty. Po doręczeniu nam postanowienia Sądu w sposób przewidziany prawem podejmiemy stosowne działania prawne. Pragniemy podkreślić, że jesteśmy otwarci na dialog, działamy zgodnie z dobrymi praktykami biznesowymi i liczymy na jak najszybsze rozwiązanie sprawy. Aktualnie lody będące przedmiotem zaistniałej sytuacji nie są dostępne w sprzedaży" - poinformowało biuro prasowe Lidl Polska.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Kondzio 2017-03-03 00:21:33

  Spadać szwaby z Polski !!!

 • Amadi 2017-03-02 23:36:11

  " W oświadczeniu Lidl Polska czytamy: Nikt nie może zmonopolizować takich oznaczeń jak gałka lodów i każdy może je stosować na opakowaniach swoich produktów".  Fakt, ale już na pierwszy rzut oka widać, że Lidl ściągnął to opakowanie od Grycana. Kilkakrotnie zdarzyło mi się pomylić lidlowe opakowania, bo były łudząco podobne do Grycana. Więc Lidl niech nie opowiada bajek, że kieruje się dobrymi praktykami biznesowymi ...

 • iceman 2017-03-02 22:38:42

  Jutro ide sprawdzic czy nie maja ich w najbliższym Lidlu.

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,89

 • Śr

  3,40

 • Min

  1,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane