PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Oświadczenie sieci Lidl w sprawie Tygodnia Polskich Marek

Autor: pr 10 maja 2017 13:03

Sieć Lidl w odpowiedzi na list Klubu Jagiellońskiego do Prezesa UOKiK przesłała do naszej redakcji następujące oświadczenie: "Podczas obecnie trwającego Tygodnia Polskich Marek naszym klientom oferujemy szeroki asortyment produktów, które powszechnie kojarzone są z polskością oraz które zostały wyprodukowane w Polsce. Znajdują się wśród nich m.in. artykuły firm takich jak: Henryk Kania, Piątnica, Sierpc, Bakoma, Mlekpol, Tymbark czy Herbapol" - czytamy w komunikacie.


"Warto podkreślić, że również w wybranych regionach, w sklepach Lidl, dostępne są wyjątkowe produkty regionalne np. ser smażony OSM Top-Tomyśl, gzik wielkopolski czy serek poznański, a także Włocławek Ketchup. Do naszej oferty wprowadziliśmy wyjątkowe wędliny marki „Ojcowa Wędzarnia”. To wyroby polskiej rodzinnej firmy produkowane w oparciu o składniki najwyższej jakości, tradycyjne metody rzemieślnicze oraz stare receptury masarskie z 1945 r.
Cenimy sobie polskie produkty i dążymy do promocji ich spożycia. Chcielibyśmy podkreślić, że ponad 70 proc. obrotu firmy stanowią produkty od polskich dostawców. Ponad 50 artykułów marek własnych dostępnych w sklepach Lidl oznaczonych jest godłem „Teraz Polska”. Pod naszą marką „Rzeźnik” oferujemy świeże mięso w 100% pochodzące od polskich dostawców, mówi o tym oznaczenie „polski chów, polska produkcja”. Warto także wspomnieć o naszej współpracy m.in. ze Stowarzyszeniem Sady Grójeckie, zaopatrującym sklepy Lidl w jabłka klasy premium z Grójecczyzny, posiadające certyfikat unijnego rejestru – Chronione Oznaczenie Geograficznie.
Cieszymy się z tego, że dzięki współpracy z Lidl Polska, nasi dostawcy tworzą nowe miejsca pracy oraz rozwijają nowe linie produkcyjne. Warto podkreślić również, że wspieramy także eksport produktów od polskich dostawców" - napisano w oświadczeniu sieci Lidl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • młody konsument 2017-05-21 13:41:06

  Dlaczego Lidl nie umieszcza na niektórych produktach danych producenta? Jako konsument nie wiem, kto wyprodukował dany towar a informacja wyprodukowano w Niemczech czy wyprodukowano w Polsce mi nic nie mówi. Proszę pisać PEŁNE DANE producentów towarów!

 • kaczuś 2017-05-15 10:52:54

  No dobrze, ale to oświadczenie nie odpowiada na konkretne zarzute stawiane przez Klub Jagielloński

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,99

 • Śr

  6,22

 • Min

  4,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8111

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 622757

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane