Oszuści naciągali franczyzobiorców na food trucki

Autor: policja.pl 23 czerwca 2017 19:20

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KMP w Łodzi zatrzymali 2 mężczyzn, będących przedstawicielami fikcyjnej firmy za której pośrednictwem namawiali nieświadomych obywateli do wspólnego biznesu. Za jedyne 26 tys. zł. kontrahenci mieli otrzymać licencję franczyzową na prowadzenie mobilnych punktów gastronomicznych międzynarodowego przedsiębiorstwa.

Od jakiegoś czasu do łódzkich policjantów docierały sygnały o tym, że przedstawiciele jednej z łódzkich firm mogą dokonywać oszustw. Według oświadczenia zgłaszających, przedsiębiorstwo z siedzibą na terenie Polesia namawiało do zakupu licencji franczyzy. Ponosząc koszt 26 tys. zł. osoby zainteresowane miały otrzymać tzw. „food trucka” i gotowy przepis na świetny biznes. Specjalnie przygotowane do tego celu pojazdy miały zostać ustawione na parkingach znanej sieci handlowej na terenie całego kraju. Ogłoszenia o tej ofercie można było znaleźć w Internecie, ogólnopolskich gazetach, czy stacjach radiowych. Sama siedziba firmy znajdowała się w ekskluzywnym biurowcu, a jej wyposażenie było na bardzo wysokim poziomie. Jak informowali przedstawiciele przedsiębiorstwa, firma miała mieć oddziały na całym świecie. Potwierdzała to również ich profesjonalnie przygotowana strona internetowa opatrzona licznymi zdjęciami i informacjami. Nikt z zainteresowanych ofertą osób nie podejrzewał nawet, że wszystko jest jednym, wielkim oszustwem. Mydlono również oczy zdjęciami samych „food trucków”, które jak się później okazało, były zdjęciami pobranymi z Internetu. Należały do francuskiej firmy, która właśnie kończyła swoją działalność. Franczyzobiorcy początkowo cierpliwie czekali na „food trucki”. Otrzymywali informację, że pojazdy są cały czas przygotowywane, a na to potrzeba czasu.  W końcu zniecierpliwieni zgłosili się do Policji.

Jak ustalili funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KMP w Łodzi przedstawiciele fikcyjnej firmy zwabili w ten sposób 23 osoby z całej Polski. Łącznie z tego tytułu uzyskali ponad 615 tys. zł. Ponadto nie wywiązali się z zawartych umów z 13 podmiotami gospodarczymi, które m.in. dostarczały im usługi telekomunikacyjne, potrzebny do działalności sprzęt, czy pomagały w promocji firmy.  Łączna kwota zaległości finansowych to prawie 900 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Miłosz 2017-07-09 15:55:00

  Cóż ludzie zawierzyli niewłaściwym osobom. Ja zastanawiam się nad otwarciem placówki Nest Banku u siebie w mieście (jeszcze nie ma). Myślę, że ich dobra oferta pozwoliła by odnieść sukces.

 • Adam 2017-06-24 08:21:16

  Jakim trzeba być ograniczonym człowiekiem,żeby dać się wciągnąć w takie interesy.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  14,99

 • Śr

  9,27

 • Min

  6,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9045

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane