PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Oszuści podszywają się pod Biedronkę. Chcą wyłudzić dane osobowe

Autor: www.dlahandlu.pl 18 listopada 2014 12:28

Oszuści podszywają się pod Biedronkę. Chcą wyłudzić dane osobowe

Dział rekrutacyjny Jeronimo Martins przestrzega osoby poszukujące pracy w sieci handlowej przed oszustami. - Zostaliśmy poinformowani o pojawieniu się fałszywego ogłoszenia dotyczącego pracy w sklepach Biedronka, które pojawiło się na jednym z portali internetowych. Kandydaci aplikujący na takie ogłoszenie otrzymują e-mail zwrotny od osób podających się za przedstawicieli naszej firmy. Intencją oszustów jest uzyskanie dostępu do danych osobowych lub wyłudzenie pieniędzy - informuje firma.

- Chcielibyśmy poinformować, iż zatrudnienie w naszych sklepach jest zawsze poprzedzone procesem rekrutacyjnym, w tym rozmową rekrutacyjną z przedstawicielem naszej firmy. W trakcie procesu rekrutacji nigdy nie prosimy kandydatów o podanie numeru PESEL lub danych dotyczących rachunku bankowego, nie wymagamy od kandydatów przesyłania drogą elektroniczną skanu dowodu osobistego ani innych dokumentów.
Nigdy nie wymagamy od kandydatów do pracy jakichkolwiek wpłat na konto bankowe firmy - czytamy w oświadczeniu.

Przypomnijmy, sieci handlowe już od jakiegoś czasu alarmują o oszustach podszywajacych się pod detalistów. Rossman informował o nieprawdziwej promocji na facebooku  "-40% na wszystko w drogeriach Rossmann". Jednocześnie spółka podała, że profil na portalu społecznościowym Facebook o nazwie „Rossmann Polska" jest fikcyjny.
Sieć Ruch sygnalizowała jakis czas temu, że rozsyłane są wiadomości e-mail sugerujące, że spółka wprowadziła nową promocję kuponową na prenumeratę. - Oświadczamy, że jest to oszustwo i próba wyłudzenia danych. RUCH nie prowadzi takiej promocji, zatem prosimy nie odpowiadać na te maile. Sprawa zostanie zgłoszona do odpowiednich organów ścigania - czytamy na stronie firmy. Ku przestrodze sieć zamieściła przykładowy mail informujący o nieistniejącej promocji.
Tego typu nieuczciwe praktyki zanotowała też sieć Pepco. - Odbiór kuponu na 1000zł na odzież w dowolnie wybranym sklepie Pepco - pod takim hasłem trafiały na skrzynki mailowe fałszywe informacje o voucherach do sklepów tej sieci. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Robertty 2014-11-18 15:40:17

  Aha nie wypalił program "1000 kierowników" to teraz niby aż się pod was podszywają ......no taki pracodawca

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  7,70

 • Śr

  5,21

 • Min

  2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8408

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane