PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Oszuści podszywając się pod sieci handlowe chcą wyłudzić dane klientów

Autor: www.dlahandlu.pl 3 czerwca 2014 11:39

W ostatnim czasie coraz więcej sieci handlowych boryka się z problemem oszustów, którzy podszywając się pod markę informują o fałszywych konkursach i promocjach. O tego typu incydentach informują chociażby Ruch, Rossmann i Pepco.

Sieć Ruch sygnalizuje, że w ostatnich dniach rozsyłane są wiadomości e-mail sugerujące, że spółka wprowadziła nową promocję kuponową na prenumeratę. - Oświadczamy, że jest to oszustwo i próba wyłudzenia danych. RUCH nie prowadzi takiej promocji, zatem prosimy nie odpowiadać na te maile. Sprawa zostanie zgłoszona do odpowiednich organów ścigania - czytamy na stronie firmy. Ku przestrodze sieć zamieściła przykładowy mail informujący nieistniejącej promocji.

Jak ostatnio pisaliśmy, tego typu nieuczciwe praktyki zanotowała sieć Pepco. - Odbiór kuponu na 1000zł na odzież w dowolnie wybranym sklepie Pepco - pod takim hasłem trafiają na skrzynki mailowe fałszywe informacje o voucherach do sklepów tej sieci. Spółka informuje, że nie jest to promocja prowadzona przez firmę PEPCO Poland sp. z o.o., a działania zostały poczynione bez wiedzy i zgody spółki. Pepco zapowiada, że zgłosi zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do prokuratury oraz do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. 

Sieć drogerii Rossmann od dłuższego czasu zawiadamia o oszustach podszywających się pod firmę. Spółka informuje, że obecnie prowadzi sprzedaż wyłącznie w drogeriach. Nie prowadzi sprzedaży wysyłkowej, telefonicznej, ulicznej ani w domach klientów.
- Równocześnie przypominamy, że wszystkie organizowane przez nas konkursy i promocje prezentowane są wyłącznie w naszych gazetkach promocyjnych, magazynie „Skarb", na portalu Rossnet.pl oraz w nowo otwieranych drogeriach. Udział w nich nigdy nie wiąże się z jakimikolwiek kosztami. Czytelna informacja o tym, że to Rossmann SDP Sp. z o.o. jest organizatorem konkursu zawsze znajduje się w jego regulaminie - podaje sieć. 

Firma przestrzega przed podawaniem swoich danych osobowych i numerów telefonów osobom podającym się za ich przedstawicieli. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    3,83

  • Min

    2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane