Otwarcie Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina

Autor: www.dlahandlu.pl 18 sierpnia 2011 20:09

18 sierpnia otwarta została Hala Kijowska, pierwszy z trzech budynków Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina. To największy tego typu projekt przy wschodniej granicy Unii Europejskiej. Na terenie inwestycji położonej w strefie ruchu bezwizowego, w odległości 2 km od granicy z Ukrainą, na klientów czeka ponad 70 sklepów.

 Hali Kijowskiej, na powierzchni 22 tys. mkw., znajduje się ponad 70 sklepów oraz lokali usługowych oraz gastronomicznych. Będzie tu wszystko: od kosmetyków i odzieży, poprzez artykuły gospodarstwa domowego i elektronikę, aż po meble.

W przestronnym kompleksie o łącznej powierzchni najmu 45 000 mkw. powstaną trzy hale, Kijowska, Lwowska i Doniecka, z parkingiem na ponad 2 200 miejsc dla samochodów osobowych, ciężarowych i autokarów.

Atutem inwestycji jest doskonała lokalizacja. Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina powstaje w strefie ruchu bezwizowego: zaledwie 2 km od największego przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej - przy najdłuższej trasie transeuropejskiej E40, głównym szlaku komunikacyjnym łączącym Europę Zachodnią z Ukrainą. W bezpośredniej strefie zasięgu centrum mieszka ponad dwa miliony ukraińskich i polskich klientów - łącznie z mieszkańcami oddalonego o 80 kilometrów 800-tysięcznego Lwowa. Mają oni zapewniony komfortowy dojazd do Korczowej Doliny dzięki jej korzystnemu położeniu przy węźle komunikacyjnym „Korczowa", budowanej autostradzie A4 oraz dogodnemu układowi bezpośrednich szlaków przejazdowych. Położenie w strefie ruchu bezwizowego z Ukrainą oznacza, że obywatele Ukrainy przekraczający granicę na podstawie specjalnych zezwoleń (kart) mogą swobodnie dokonywać zakupów w Korczowej Dolinie. Co więcej, jest to także strefa Tax Free. Dzięki temu mieszkańcy Ukrainy mogą pod pewnymi warunkami otrzymać zwrot podatku VAT. Aby im to ułatwić, w Centrum uruchomione zostało biuro Tax Free obsługiwane przez najwyższej rangi specjalistę Global Blue, firmę, która specjalnie dla Korczowej Doliny opracowała pierwszy w Polsce system wypisywania czeków.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Michał 2011-08-18 22:05:31

  Witam. Jednym słowem "Wielkie otwarcie 18 sierpnia 2011" to wielkie nabicie klienta w balon. Byłem tam dzisiaj celem zakupienia towaru do firmy. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że otwarcie nastąpi o godzinie 15:00. Dodatkowo z ponad 70-ciu stoisk, o których mowa na oficjalnej stronie Korczowej Doliny otwartych zostało około 15. Jak dowiedzieliśmy się na miejscu od członka zarządu dzisiaj było "Otwarcie Robocze", beztrosko przyszło wypowiedzieć mu te słowa. Śmiech na sali i wprowadzenie ludzi w błąd z narażeniem na zbędne koszty dojazdu. Szkoda ludzi, którzy z daleka jechali na zakupy przekonani o dostępności wszystkich stoisk. Moja noga tam już więcej nie postanie. Gratuluję zarządowi spółki - tracicie klientów w pierwszy dzień "Wielkiego :-) Otwarcia". Przynajmniej to dało się słyszeć na korytarzach. Ponadto ceny nie są niskie.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  20,99

 • Śr

  17,34

 • Min

  15,90

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10811

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane