Outsourcingu zespołów sprzedażowych sposobem na braki kadrowe przed świętami?

Autor: pr 21 listopada 2016 11:20

Pomimo zapotrzebowania na pracowników, firmy wciąż mają problemy z zatrudnieniem wykwalifikowanych kadr, a wakaty często nieobsadzone są przez wiele miesięcy. Kłopoty ze znalezieniem pracowników o odpowiednich kompetencjach zgłasza już 1/3 pracodawców, a niedobór rąk do pracy dotyka zarówno stanowisk specjalistycznych, jak i niewykwalifikowane kadry.

Wobec pogłębiającego się rynku pracownika, rośnie wartość rynku usług outsourcingu całych zespołów sprzedażowych do zewnętrznych dostawców. Tylko w ostatnich kilku latach wzrósł on o kilkanaście procent.Wśród sektorów najchętniej wykorzystujących ten model biznesowy są branże FMCG, farmaceutyczna i electro – czyli dostawcy tzw. gorących produktów w okresie świątecznym.

W takim modelu wyspecjalizowane firmy zajmują się nie tylko rekrutacją i tworzeniem elastycznych zespołów sprzedażowych dla konkretnej marki, ale też wspierają producenta w strategicznych obszarach, takich jak budowa strategii promocyjnej w sieciach handlowych czy rozwój określonych celów około sprzedażowych. Pracownicy są zatrudniani w ramach stałych kontraktów na podobnych zasadach jak pracownicy etatowi. Zmianie ulega też dotychczasowy zakres ról i klasyczny podział na handlowców i merchandiserów. Osoby w randze tzw. Store Executive dbają już nie tylko o zarządzanie półką czy koordynację akcji promocyjnych, ale też – dzięki ograniczeniu liczby obsługiwanych punktów sprzedaży – budują relację z zespołem zarządzającym powierzchnią sklepową. Jest to szczególnie ważne w okresach takich jak święta, kiedy to rozgrywa się prawdziwa „walka” o najlepsze miejsce do ekspozycji swoich produktów – czyli tak naprawdę o względy klienta.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    3,67

  • Min

    2,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane