P.A. Nova chce zbudować dwa nowe parki handlowe

Autor: PAP 5 listopada 2015 21:14

Portfel zamówień P.A. Nova na 2016 r. w ramach działalności budowlanej zewnętrznej wynosi obecnie 70-80 mln zł - poinformowała prezes Ewa Bobkowska. Spółka podtrzymuje chęć wypłaty dywidendy z zysku za 2015 r.

Portfel zamówień od inwestorów zewnętrznych na przyszły rok wynosi obecnie 70-80 mln zł, z czego połowę będą stanowiły budynki magazynowe i przemysłowe. Udział tych obiektów w naszym portfelu będzie się w kolejnych latach zwiększał" - powiedziała Bobkowska.

Dodała, że spółka zamierza także zrealizować w przyszłym roku dwa własne parki handlowe w Sosnowcu i Kłodzku. Budowa obu inwestycji ruszy na przełomie I i II kwartału, a ich zakończenie spodziewane jest pod koniec 2016 r.

"Prowadzimy również rozmowy o budowie kolejnych dwóch obiektów tego typu, ale nie mamy jeszcze podpisanych umów, więc nie chciałabym zdradzać szczegółów" - poinformowała prezes.

Po trzech kwartałach 2015 r. P.A. Nova zanotowała 102,6 mln zł przychodów wobec 129 mln zł przed rokiem. Zysk operacyjny zmniejszył się nieznacznie do 24,5 mln zł z 25,6 mln zł, a zysk netto spadł do 13 mln zł z 14,9 mln zł.

Przychody ze sprzedaży usług budowalnych, deweloperskich i projektowych skurczyły się w tym czasie do 65,4 mln zł z 91,5 mln zł, podczas gdy przychody z najmu oraz przychody ze sprzedaży towarów i usług działu informatycznego utrzymały się na podobnych rdr poziomach, czyli kolejno 33,7 mln zł oraz 3,5 mln zł.

"Spadek przychodów z działalności budowlanej zewnętrznej to efekt skoncentrowania naszych wysiłków na budowie galerii w Jaworznie na własny rachunek. Jej otwarcie zgodnie z planem nastąpi 20 listopada" - skomentowała Bobkowska.

Galeria Galena w Jaworznie to obiekt z 31,5 tys. m kw. powierzchni najmu."Poziom komercjalizacji to obecnie 95 proc. W przypadku pozostałej wolnej powierzchni finalizujemy umowy" - powiedziała prezes. Po oddaniu wspomnianej galerii do użytkowania w portfolio P.A. Nova znajdzie się 12 obiektów własnych na ok. 120 tys. m kw. powierzchni najmu.

Prezes podtrzymała, że spółka planuje wypłacić dywidendę za 2015 r. nie mniejszą niż za rok poprzedni, kiedy akcjonariusze otrzymali 0,5 zł na akcję. "Ostateczny poziom dywidendy będzie zależał m.in. od tego, czy uda nam się sprzedać któryś z naszych obiektów" - poinformowała.

"Obecnie prowadzimy wstępne rozmowy dotyczące sprzedaży naszych obiektów przemysłowych. W naszym portfelu znajdują się trzy takie budynki. Być może uda się je sprzedać w pakiecie" - dodała.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8529

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane