P.A. Nova sprzedała dwa parki handlowe za 17 mln zł. Środki przeznaczy na Galerię Galena

Autor: dlahandlu.pl 20 października 2014 09:20

Grupa P.A. Nova podpisała umowę sprzedaży swoich parków handlowych w Andrychowie i Stalowej Woli. Trzeci park handlowy w Myszkowie powinien zostać sprzedany do końca listopada 2014 roku co łącznie wygeneruje wpływy na poziomie ponad 22 mln zł netto. Środki te Grupa zainwestuje w budowę swojej największej inwestycji w historii: Galerię Galena w Jaworznie.


Przesunięcie sprzedaży parku w Myszkowie jest związane z kwestiami proceduralnymi i nie wynika z obecności w obiekcie przeżywającej problemy finansowe sieci Avans (w jej miejsce podpisana została umowa z EuroNet (RTV Euro AGD), który na początku grudnia br. planuje otwarcie lokalu).
- Spodziewamy się kilkunastoprocentowego zysku na tej sprzedaży. Pozyskane środki będą reinwestowane w budowę galerii w Jaworznie. Oprócz Galeny budujemy równolegle dwa mniejsze parki handlowe, które chcemy otworzyć w drugiej połowie przyszłego roku. Szacuję, że przychody z najmu obu obiektów powinny być porównywalne do uzyskiwanych w trzech sprzedanych parkach - deklaruje Ewa Bobkowska, prezes P.A. Nova.
Galeria handlowa „Galena" w Jaworznie, której budowa rozpoczęła się w lutym br. powstanie nakładem 191,5 mln zł. W marcu tego roku P.A. Nova podpisała dwie umowy kredytowe z BOŚ Bankiem na łączną kwotę 129 mln zł. Resztę potrzebnej kwoty stanowić będzie wkład własny spółki.
W Galerii Galena znajdzie się około 100 sklepów i punktów usługowych. Powierzchnia całkowita galerii wynosić będzie ponad 73 680 m. kw., a powierzchnia handlowa wyniesie około 31,5 tys. m. kw.
Grupa P.A. Nova po I półroczu 2014 roku osiągnęła 79 mln zł przychodów w stosunku do 67 mln zł wypracowanych w analogicznym okresie roku ubiegłego. Zysk netto w tym okresie wzrósł natomiast z 8,3 mln zł do 11.1 mln zł. To oznacza rentowność netto na poziomie 14 proc.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane