PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

P3 kupuje 500 tys. mkw. powierzchni magazynowej

Autor: dlahandlu.pl 2 lutego 2015 16:21

P3 Logistic Parks sfinalizował transakcję nabycia dwóch parków logistycznych w Polsce i jednego w Rumunii, o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 467 tys. mkw., od firmy CA Immobilien Anlagen AG.

Zakup, którego część stanowi prawie 165 ha gruntu pod zabudowę, zwiększa całkowite portfolio magazynowe P3 do 2,9 mln mkw.

Ian Worboys, dyrektor generalny firmy P3, powiedział: „Transakcja ta stanowi kontynuację naszej strategii zakupów i dalsze umacnianie obecności P3 na szybko rozwijających się rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Firma, od czasu jej przejęcia przez TPG Real Estate i Ivanhoé Cambridge w październiku 2013 roku, odnotowała znaczący rozwój dzięki czemu oferuje swoim klientom platformę o odpowiedniej skali i zasięgu geograficznym."

Obiektem nabytym od CA Immobilien to: Park w Błoniu, o powierzchni 177 tys.mkw., położony w odległości 30 km od centrum Warszawy. Do jego najemców należą m.in. Bayer, IBM, Orange, a także Triumph i Allegro. Park oferuje 17 ha gruntu pod zabudowę.

Drugim nabytkiem jest park w pobliżu Piotrkowa Trybunalskiego, w centralnej Polsce, oferujący 75 tys.mkw. powierzchni i bezpośrednie połączenia drogowe z Warszawą, Wrocławiem i Katowicami. Park znajduje się na działce o powierzchni 120 ha, która oferuje możliwości dalszej zabudowy. Do największych najemców parku należą Kühne & Nagel, FM Logistic oraz InPost.

Poza Polską P3 nabyło Park w Bukareszcie składający się z 215 tys.mkw. powierzchni, która jest wynajęta prawie w całości, oraz 40 ha gruntu pod zabudowę. Najemcą obiektu  jest m.in.  Carrefour.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,49

  • Śr

    6,82

  • Min

    3,94

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane