PA Nova będzie realizować obiekty handlowe w mniejszych miejscowościach

Autor: PAP 3 listopada 2011 15:31

PA Nova zamierza dywersyfikować swoją działalność poprzez realizację galerii i parków handlowych na własny rachunek w miejscowościach o wielkości 20-100 tys. mieszkańców. W 2014 r. powierzchnia najmu ma wynieść 100 tys. m kw., a przychody spółki z tego tytułu będą stanowiły 20-30 proc. całkowitych obrotów - poinformowała prezes PA Nova, Ewa Bobkowska.

"Gdy wchodziliśmy na giełdę niektórzy zarzucali nam, że koncentrujemy się na budownictwie komercyjnym. Dlatego dywersyfikujemy działalność poprzez realizację projektów na własny rachunek. Docelowo do 2014 r. chcemy mieć 100 tys. m kw. powierzchni najmu, zapewniających stałe wpływy" - powiedziała Bobkowska. Dodała, że spółka notuje coraz większy przychód z tytułu najmu, a obecnie jego udział w całkowitych obrotach wynosi 10 proc.

"Wraz z oddaniem do użytku kolejnych galerii handlowych, sukcesywnie będziemy w tym segmencie rosnąć do 20-30 proc. udziału w przychodach ogółem. Taka sytuacja będzie miała miejsce już w 2014 r." - poinformowała prezes.

Zdaniem Bobkowskiej na rynku nie widać spowolnienia, a zainteresowanie budownictwem komercyjnym dla sieci handlowych powinno się utrzymać na wysokim poziomie przez najbliższe trzy lata.

"Rynek sieci handlowych jest nadal nienasycony. Widzimy duże zainteresowanie zarówno sieci spożywczych, jak i budowlanych. Taki boom potrwa jeszcze trzy lata, więc w tym czasie będziemy mieli pełne ręce roboty" - dodała.

Deweloperskie realizacje zaplanowane przez spółkę na lata 2011-2013 obejmują zagospodarowanie nieruchomości o łącznej powierzchni 49,7 ha. Koszt pozyskania nieruchomości spółka określa na 115,8 mln zł, łącznie z planowanymi wydatkami z tytułu umów przedwstępnych.

Prezes poinformowała, że PA Nova podtrzymuje prognozę wyników na 2011 rok, która zakłada osiągnięcie 160,8 mln zł przychodów i 21,3 mln zł zysku netto.

"Patrząc na wyniki po trzech kwartałach br. myślę, że uda nam się wypracować rezultaty przedstawione w prognozie na ten rok" - skomentowała Bobkowska.

Od początku roku spółka wypracowała 121,3 mln zł przychodów, 21,6 mln zł zysku operacyjnego oraz 15,6 mln zł zysku netto. Prezes potwierdziła także, że PA Nova może wypłacić pierwszą w swojej historii dywidendę w wysokości 25-30 proc. zysku za 2011 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Anna F i znajomi. 2011-11-04 09:37:49

  To fakt.

  W takim Ozorkowie mieliby co robić.

  Tym bardziej,że miejsc na nowe sklepy troche jest.

  Ludzie sa wścielki,że nie mogą robić zakupów tak jak w innych miastach.

  Tylko Tesco i nic.

  Ten co wejdzie do Ozorkowa pierwszy i pobuduje parę obiektow pod wynajem to zrobi potężne pieniądze.

  I życze mu powodzenia.

  Tu tez mieszkają ludzi,ktorzy chca robić zakupy jak w kazdym innym normalnym mieście.

  Jest XXI wiek!!!

  Wchodzicie i budujcie sklepy i galerie a ludzie będa wam wdzieczni.

 • zbyszek 2011-11-03 17:15:29

  Ooo!!

  To może wreszcie firma PA Nova przełamie impas i pobuduje w naszym mieście kilka obiektów pod dyskonty,supermarkety i galerie.

  Chętnych na pewno na wynajem znajdą.

  Jest tu tylko jedno Tesco.

  Mieszkańców ponad 20 tysięcy i na serio żadnych większych sklepów,ani z branży spożywczej,ani kosmetycznej,ani RTV-AGD.

  Po prostu nic.

  Chodzi o miasto Ozorków leżące przy drodze krajowej nr 1; Około 25 km od Łodzi w kierunku na Gdańsk.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  3,60

 • Min

  0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9801

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane