PA Nova buduje w Sosnowcu

Autor: sosnowiec.wyborcza.pl 16 sierpnia 2016 09:38

Dobiega końca wycinka 750 drzew w rejonie ul. 11 Listopada i Zaruskiego w Sosnowcu. Kilka lat temu teren ten należał do firmy Magneti Marelli, teraz jego właścicielem jest spółka PA Nova z Gliwic. Firma zamierza wybudować tu kompleks handlowo-usługowy - czytamy na sosnowiec.wyborcza.pl.

Oddanie obiektu do użytkowania zaplanowano na koniec kwietnia 2017 roku. Firma nie potwierdziła, że będzie to obiekt dla firmy Kaufland.

Zapytaliśmy też, czy firma planuje ewentualne działania „rekompensujące” mieszkańcom okolic wycinkę 750 drzew. Prawdopodobnie inwestor ograniczy się do realizacji nasadzeń zastępczych 317 drzew liściastych i 2380 krzewów, do czego został zobowiązany przez urząd miejski.

Dodatkowo w zamian za wycięcie 23 drzew spółka ma wpłacić do kasy gminy ponad 400 tys. złotych. Z kolei wpłata 1,3 miliona złotych za wycięcie 225 drzew została odroczona na 3 lata od momentu nasadzeń zastępczych 225 drzew. Jeśli inwestor w tym czasie zadba o nowe drzewa, opłata zostanie anulowana.

Więcej na sosnowiec.wyborcza.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Mieszikaniec 2016-08-21 19:07:27

  To jest granda ,Ostatnio w Zagorzu wycieto drzewa kolo ronda przed Placem Papieskim ,Tez ma powstac market , Zamiast basenu buduje sie nastepny market kolo kosciola swietego Floriana , Teraz na gruntach tzw,Polmo wycina sie drzewa z mysla o budowie kolejnego marketu ,Wszyscy buduja w srodku osiedla ,A wiatr goni po pustym placu tzw, KUKULEK , To jest zlodziejstwo ,Odkoad dorwala sie zlodziejska partia POpaprancow robi to co w Warszawie , Czas z tymk skonczyc ,Warunki jakie uzgodniono z inwestorami / zamiast basenu i za wyciete drzewa / to kpina ,

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,89

 • Śr

  3,40

 • Min

  1,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane