PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

PA Nova pieniądze z emisji przeznaczy na zakup kolejnych projektów

Autor: PAP 28 października 2010 18:00

PA Nova ma złożony do KNF prospekt w związku z emisją 2 mln akcji. - Emisję chcemy zamknąć do końca roku. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na wkład własny do nowych projektów oraz zakup gruntów pod kolejne inwestycje - powiedziała PAP prezes firmy.

PA Nova negocjuje przejęcie dwóch niezrealizowanych przez innego inwestora galerii handlowych. Oferty na kupno galerii w Przemyślu są o około 10 proc. niższe od oczekiwań. Spółka planuje przed końcem roku zamknąć emisję 2 mln nowych akcji - poinformował zarząd PA Novy.


"Na rynku jest dużo niezrealizowanych galerii, my przyglądamy się dwóm projektom, które nie zostały zrealizowane. Przynajmniej w jednym przypadku chcemy wejść w spółkę z dotychczasowym właścicielem lub odkupić cały projekt" - powiedziała Ewa Bobkowska, prezes PA Novy.

"Podpisanie umowy w tej sprawie może nastąpić w pierwszej połowie 2011 roku" - dodała. W najbliższych miesiącach nie należy spodziewać się sprzedaży otwartej w październiku galerii w Przemyślu.

"Mamy kilku chętnych na kupno tego projektu, ale oferowane przez nich stawki są o około 10 proc. zbyt niskie. W związku z tym, że część najemców płaci stawki powiązane z ich obrotami, do połowy 2011 roku chcemy trzymać obiekt w naszym portfelu i zobaczyć jak wyglądają obroty" - powiedziała.

Do końca II kwartału 2011 roku obiekt w Przemyślu będzie wyceniany po kosztach budowy, w kolejnych kwartałach według wartości godziwej.

W IV kwartale 2010 roku spółka będzie rozliczać trzy kontrakty o łącznej wartości około 90 mln zł.

W III kwartale PA Nova miała 31,8 mln zł przychodów i 1,2 mln zł zysku netto. Rok wcześniej było to odpowiednio 32,7 i 1,6 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,43

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane