PA Nova poprzez emisję akcji chce pozyskać 70 mln zł na budowę centrów handlowych

Autor: PAP 20 lipca 2010 20:47

PA Nova planuje prywatną emisję akcji, którą chce zainteresować inwestorów instytucjonalnych. Spółka chce sprzedać do 2 mln nowych akcji po minimum 35 zł, pozyskane środki będą przeznaczone na realizację kolejnych projektów handlowych - poinformowała Ewa Bobkowska, prezes PA Novy.

"Dużo funduszy wykazuje zainteresowanie naszymi akcjami i licząc na ich udział postanowiliśmy przeprowadzić emisję prywatną, a nie publiczną. Cena emisyjna która by nas zadowalała to okolice 35 zł już po dyskoncie wobec ceny rynkowej. Tanio się nie sprzedamy, jeśli cena miałaby być niższa będziemy przesuwać emisję" - powiedziała PAP Bobkowska.

"Emisja ma na celu pozyskanie środków do finansowania projektów w Kędzierzynie-Koźlu, Zamościu i Stalowej Woli. W tej chwili szacuję nasze potrzeby kapitałowe na około 70 mln zł i emisję tej wielkości będziemy próbowali uplasować. Jednak jeśli oferowana cena nie będzie zadowalająca to będziemy program inwestycyjny realizować nieco wolniej z własnych środków" - dodała.

Bobkowska stwierdziła, że emisję przeprowadzać będzie DI BRE, a pozyskane środki mogłyby trafić do spółki w październiku lub listopadzie.
Poinformowała, że cały czas zgłaszają się chętni do zakupu budowanej galerii w Przemyślu.

"Mamy kilku chętnych na kupno galerii w Przemyślu, której otwarcie planujemy na październik. Jednak nie zamierzamy sprzedawać galerii za wszelką cenę, będziemy czekać na satysfakcjonującą nas ofertę" - stwierdziła.

PA Nova poinformowała we wtorkowym komunikacie o zwołaniu na 17 sierpnia NWZA które ma zadecydować o subskrypcji prywatnej do 2 mln akcji serii E z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. W tej chwili kapitał PA Novy dzieli się na 8 mln akcji. We wtorek około godziny 15 za akcje spółki płacono 33,87 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9413

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane