PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

PA Nova wyda w tym roku na zakup gruntów pod inwestycje 40 mln zl

Autor: wnp.pl 30 czerwca 2011 10:14

P.A. Nova zamierza wydać w tym roku na zakup gruntów ok. 40 mln zł. - - Jesteśmy w trakcie poszukiwań gruntów do zakupu. Będą to działki w miastach w południowej i środkowej Polsce - powiedziała Ewa Bobkowska, prezes PA Nova.

Społka rozmawia również na temat sprzedaży galerii Sanowa w Przemyślu, która została otwarta jesienią ubiegłego roku. Zainteresowany kupnem obiektu jest angielski fundusz, który prowadzi due diligence obiektu.

Obecnie spółka prowadzi inwestycję w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie ma powstać galeria o powierzchni ok. 22 tys. m kw. powierzchni, z czego skomercjalizowane jest już ok. 50-60 proc. Projekt ma zostać ukończony jesienią 2012 r., a jego wartość wyniesie ok. 150 mln zł.
Trwają prace wykończeniowe na budowie parku handlowego w Stalowej Woli o powierzchni ok. 3 tys. m kw. Inwestycja o wartości ok. 6 mln zł ma zostać oddana do użytku pod koniec sierpnia; obiekt posiada komplet najemców.

Natomiast na dalszą przyszłość został odłożony projekt w Zamościu, gdzie P.A. Nova planowała wybudować za ok. 35-38 mln zł park handlowy o powierzchni 13 tys. m kw. Za to jesienią spółka zamierza ruszyć z budową obiektu w Kluczborku o powierzchni ok. 10 tys. m kw., z czego najemców znalazło już ok. 50-60 proc.

W fazie koncepcyjnej znajduje się projekt w Jaworznie, do realizacji którego deweloper powołał wspólnie z GC Investment spółkę celową GC.Nova, w której obie firmy objęły po połowie udziałów. Do wiosny 2013 r. ma tam powstać galeria handlowa o powierzchni 35 tys. m kw., w której znajdzie się miejsce m.in. dla najemców z branży spożywczej i AGD oraz kino. Głównym najemcą obiektu ma być Tesco.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane