Pa Nova zamierza sprzedać 5-6 parków handlowych

Autor: PAP 23 sierpnia 2013 10:47

Pa Nova zamierza sprzedać 5-6 parków handlowych

PA Nova spodziewa się, że II połowa roku będzie pod względem wyników lepsza od I półrocza. Spółka optymistycznie patrzy na rok przyszły, na który backlog wynosi obecnie 70 mln zł - poinformowali na konferencji przedstawiciele PA Nova.

"W II połowie roku spodziewamy się nieco wyższych przychodów z najmu przy podobnej marżowości i wyższych przychodów z budowlanki przy lepszych marżach. Przychody pewnie nie sięgną 180 mln zł, ale będzie to niewiele mniej" - poinformował dziennikarzy Jarosław Broda, wiceprezes PA Nova.
"Staramy się, żeby marża netto nie była niższa niż 10 proc." - dodała Ewa Bobkowska, prezes spółki.
W I połowie roku obroty PA Nova wyniosły 67 mln zł - przychody z najmu sięgnęły 19,7 mln zł, a przychody ze sprzedaży usług budowlanych i deweloperskich 44,1 mln zł. Zysk operacyjny sięgnął w tym czasie 14,5 mln zł, a zysk netto 8,3 mln zł.
Na pytanie o dywidendę z zysku za 2013 r., Bobkowska odpowiedziała: "Jeśli uda nam się sprzedać jakiś obiekt, to pewnie wypłacimy dywidendę. W przeciwnym wypadku będziemy musieli się nad tym zastanowić".
Prezes poinformowała, że w pierwszej kolejności PA Nova będzie szukała kupca na galerię w Przemyślu. Prowadzi również rozmowy w sprawie sprzedaży parków handlowych.
"Być może udałoby się sprzedać pakiet 5-6 parków handlowych" - dodała.
PA Nova optymistycznie ocenia perspektywy na 2014 r.
"Wiosną tego roku obserwowaliśmy +pozorowane ruchy+ ze strony inwestorów, którzy czekali na to, w którą stronę pójdzie gospodarka. Od 2-3 tyg. rynek nabiera impetu. Dlatego spodziewamy się, że przyszły rok będzie niezły" - ocenia Bobkowska.
"Backlog na 2014 rok wynosi obecnie 70 mln zł. Podpiszemy też co najmniej trzy duże kontrakty z naszymi stałymi kontrahentami z sektora handlowego, po ok. 30 mln zł każdy" - dodała.
Bobkowska powtórzyła, że jej zdaniem rynek obiektów handlowych w miejscowościach 20-100 tys. mieszkańców, gdzie spółka realizuje swoje projekty, będzie się jeszcze dynamicznie rozwijał przez najbliższe 2-3 lata. Swoją szansę na dalszy rozwój spółka upatruje więc w segmencie obiektów przemysłowych i magazynowych.
W tym roku spółka oddała do użytkowania halę TRW w Gliwicach na 14,4 tys. m kw. powierzchni użytkowej, którą budowała jako generalny wykonawca. Wartość kontraktu to 32 mln zł.
Obecnie PA Nova jest w trakcie realizacji hali w Rybniku dla firmy Doosan o powierzchni 8 tys. m kw., w formie obiektu deweloperskiego. Wartość inwestycji to 30 mln zł. Ponadto spółka realizuje mniejszy obiekt na ok. 5 mln zł w Gliwicach, jako generalny wykonawca.WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,99

  • Śr

    4,77

  • Min

    2,89

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane