PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

PA Nova zdobyła środki finansowe na budowę Galerii Galena

Autor: www.dlahandlu.pl 20 marca 2014 09:47

P.A. Nova podpisała dwie umowy kredytowe z BOŚ Bankiem na łączną kwotę 129 mln zł, które w pełni zabezpieczają największą w historii spółki inwestycję - budowę Galerii Handlowej Galena w Jaworznie. Pożyczka w ramach unijnego programu Jessica opiewa na kwotę 72 mln zł, a dodatkowy kredyt komercyjny na 57 mln zł. Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod Galerię przewidziano na 20 marca.

Galeria handlowa Galena, której budowa rozpoczęła się pod koniec lutego br., powstanie w samym centrum Jaworzna przy ulicy Grunwaldzkiej w miejscu dawnej kopalni Jaworzno. Łączny koszt inwestycji to 191,5 mln zł. W Galerii znajdzie się około 100 sklepów i punktów usługowych, w tym: kino, sklepy odzieżowe, obuwnicze, jubilerskie oraz restauracje. Powierzchnia całkowita galerii wynosić będzie ponad 73 680 m.kw, a powierzchnia handlowa wyniesie około 31,5 tys. m.kw. Dla gości galerii przewidziano parking na 835 miejsc.

- Cieszymy się, że kwestie związane z finansowaniem naszej największej inwestycji mamy już dopięte na ostatni guzik. Większość zasobów naszej grupy kapitałowej koncentrujemy na realizacji tego przedsięwzięcia. Jestem przekonana, że oddamy galerię do użytku zgodnie z pierwotnym planem, czyli do końca listopada przyszłego roku. Wynajmując powierzchnię będziemy się starali tak dobierać marki by jak najlepiej spełnić oczekiwania Jaworznian. Planujemy atrakcyjny mix najemców modowych, branży obuwniczej, ze strefy usług itp., jak również ze względu na śródmiejską lokalizację, szereg powierzchni o znaczeniu kulturalnym i społecznym. W Galenie znajdzie się kino, którego do tej pory brakowało w Jaworznie - powiedziała Ewa Bobkowska, Prezes Zarządu P.A. Nova.
Ze względu na wielkość zadania jakim jest komercjalizacja tak dużego obiektu firma PA NOVA SA podpisała umowę z firmą Mayland Real Estate, która jest jedną z największych firm w Polsce specjalizującą się w komercjalizacji obiektów handlowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,55

  • Min

    1,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane