PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Panattoni i Pramerica sprzedały podwarszawskie magazyny

Autor: www.dlahandlu.pl 22 października 2012 11:12

Panattoni Europe i Pramerica poinformowały o zbyciu portfela nieruchomości logistycznych na wynajem zlokalizowanego w okolicach Warszawy, na rzecz spółki RREEF Real Estate, zarządzającej funduszami nieruchomości dla Asset and Wealth Management w ramach Deutsche Bank

Pramerica Real Estate Investors specjalizuje się w zarządzaniu inwestycjami na rynku nieruchomości w Europie i w usługach doradczych i wchodzi w skład koncernu Prudential Financial, Inc. z siedzibą w Stanach Zjednoczonych.

Przedmiotem transakcji sprzedaży jest portfel nieruchomości warty 54 mln euro obejmujący łącznie ponad 80.000 mkw. powierzchni magazynowej na terenie podwarszawskich obiektów Panattoni Park Ożarów i Panattoni Park Pruszków. Powierzchnia jest wynajęta w całości przez mocną grupę 12 najemców, z których większość to duże firmy farmaceutyczne. Budynki powstały w latach 2008-2010. Panattoni nadal będzie zajmował się zarządzaniem nieruchomościami i aktywami wchodzącymi w skład portfela.

- To nasza pierwsza transakcja z RREEF Real Estate. Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że w obliczu takich czynników jak niski odsetek pustostanów, atrakcyjne wskaźniki rentowności i popytu na polskim rynku, prestiżowi nabywcy tacy jak RREEF wracają na rynek nieruchomości przemysłowych i kupują powierzchnie przemysłowe doskonałej jakości - powiedział Robert Dobrzycki, Partner Zarządzający na Europę Środkowo-Wschodnią, Panattoni Europe.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane