Partia Razem włącza się w pikiety pod Tesco

Autor: dlahandlu.pl 29 czerwca 2017 09:55

Partia Razem włącza się w pikiety pod Tesco na zdj. Tesco w Szczecinie; fot. shutterstock

Partia Razem, która ostatnio nawoływała do bojkotu wody Cisowianka, włączyła się do sporu pomiędzy związkowców z Tesco a zarządem sieci. W czerwcu członkowie partii uczestniczyli w pikietach w Krakowie i Gdyni.

"Zawsze jesteśmy po stronie pracowników i pracownic. Mamy do czynienia ze wzrostem gospodarczym, Tesco notuje zyski, więc nic dziwnego, że pracownicy, którzy pracują na bogactwo korporacji, domagają się sprawiedliwego udziału w zyskach firmy. Jeśli kierownictwo proponuje 50 zł podwyżki, to jest to splunięcie pracownikom w twarz i na to nie ma naszej zgody – mówił Gazeta Wyborcza Jakub Baran z Razem podczas wczorajszej krakowskiej pikiety zorganizowanej przez związki zawodowe Komisja Krajowa WZZ "Sierpień 80", Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Solidarność-80, Konfederacja Pracy i ZZ Pracowników Handlu" - czytamy w poście na stronie FB partii z 21 czerwca.

Przypomnijmy, że w Polsce pracownicy Tesco domagają się podwyżki w wysokości 400 zł. Od 1 lutego 2017 r., "Solidarność" jest w sporze zbiorowym z zarządem Tesco. Sieć proponowała pracownikom  podwyżki w wysokości 50 złotych brutto miesięcznie.

Czytaj również: Partia Razem zachęca do bojkotu Cisowianki

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • OSP 2017-06-30 10:14:10

  Od 20 lat powtarza się ludziom, że każdy z nich to taka mała firma, że muszą w siebie inwestować, być elastyczni, pracować ponad siły, żeby piąć się do góry.

  Dlatego dzisiaj te wszystkie mikrofiremki renegocjują swoje umowy.

 • Olala 2017-06-29 18:28:23

  Razem zawsze w odpowiednim miejscu :) Wreszcie jakaś partia pracownicza z prawdziwego zdarzenia.

 • Tomasz 2017-06-29 13:53:14

  A jest obowiązek pracy w Tesco ? Nie ma . Wiec w czym problem. A czym są związki zawodowe i jakaś niszowa partyjka ?Kolejne nygusy i nieudacznicy którym się wydaje ze jak się urodzili to im się należy

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,90

 • Śr

  3,45

 • Min

  2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane