PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Partner EI: Na wszystkich inwestycjach w handel i przemysł spożywczy zarobiliśmy

www.portalspozywczy.pl 24 sierpnia 2012 19:34

- W ubiegłym roku fundusze te zainwestowały w Polsce 680 mln euro, w tym około jedna czwarta trafiła do firm z segmentu dóbr konsumpcyjnych - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Jacek Woźniak, partner w Enterprise Investors.

Fundusz Enterprise Investors w ciągu 22 lat działalności zrobił w branży spożywczej 13 inwestycji za prawie 300 mln euro. Jak zastrzega partner funduszu, dane te dotyczą Europy Środkowo Wschodniej, ale zdecydowana większość środków jest lokowana w Polsce.

- Nasze doświadczenia z inwestycji w spółki segmentu spożywczego i handlowego są dobre lub bardzo dobre. Wśród tych inwestycji nie znalazły się takie, na których tracilibyśmy. Na wszystkich zarabialiśmy dobrze lub bardzo dobrze. Były takie firmy, gdzie potrajaliśmy zainwestowane pieniądze, jak sieć supermarketów Artima w Rumunii, jak dawne Eldorado, a dzisiaj Emperia, z którą współpracowaliśmy jeszcze zanim weszła na giełdę, czy jak sieć restauracji Sfinks, gdzie zanotowaliśmy bardzo duży zwrot zainwestowanego kapitału w naszym okresie inwestycji. Tych inwestycji było całkiem sporo i nie mieliśmy póki co nieudanych - ocenia Jacek Woźniak.

I dodaje, że fundusz cały czas rozgląda się i szuka ciekawych firmy do przejęcia lub zainwestowania kapitału.

Fundusz Enterprise Investors posiada udziały między innymi w sieci Dino oraz producencie napojów Kofola.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane