PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Partner MEP: Liczymy na porozumienie z udziałowcami Eko Holdingu

Autor: PAP 13 października 2012 15:58

Partner MEP: Liczymy na porozumienie z udziałowcami Eko Holdingu

Fundusz Mid Europa Partners nie wyklucza, że po przeprowadzeniu due diligence spółki Eko Holding mógłby zaproponować jeszcze wyższą cenę w wezwaniu, ponieważ widzi potencjał synergii po stronie zakupowej pomiędzy Eko Holding a posiadaną przez fundusz Żabką - ocenia Zbigniew Rekusz, partner MEP, w wywiadzie dla PAP. I dodaje, że fundusz nadal liczy na porozumienie z głównymi udziałowcami Eko Holdingu.

Zbigniew Rekusz, partner Mid Europa Partners 8 października Mid Europa Partners za pośrednictwem Gemma Investments ogłosił wezwanie do sprzedaży 100 proc. akcji Eko Holding oferując po 5,5 zł za szt. Wcześniej, bo na początku września wezwanie na 100 proc. akcji Eko Holding ogłosił Ecorse Investments, pośrednio kontrolowany przez Advent International Corporation. Za jedną akcję spółki oferuje on 4,70 zł.

- Eko jest spółką publiczną, notowaną na giełdzie od stosunkowo niedawna. Jest szczegółowy prospekt emisyjny z 2010 roku, są powszechnie dostępne szczegółowe informacje finansowe i prawne. Jest audyt za ostatnie lata. Wszystkie te informacje szczegółowo przeanalizowaliśmy. Przeprowadziliśmy pełną ocenę biznesową spółki, oceniliśmy jej potencjał rozwoju oraz wymagane nakłady inwestycyjne i na tej podstawie określiliśmy wartość akcji Eko - poinformował PAP Rekusz.

- Due diligence, o które wnioskowaliśmy w oficjalnej korespondencji, skierowanej do akcjonariuszy i zarządu Eko miał nam dać odpowiedź, na ile ta cena mogłaby wzrosnąć po analizie efektów synergii zakupowych. Jednak na razie nie zostaliśmy dopuszczeni do procesu badania spółki w tym zakresie i takich danych nie posiadamy. Liczymy, że teraz, po ogłoszonym wezwaniu, to się zmieni i zarząd spółki zmieni swoją decyzję kierując się maksymalizacją wartości akcji dla wszystkich akcjonariuszy - powiedział.

Rekusz poinformował, że MEP nie ma szacunków potencjalnych synergii.

- Bardzo trudno jest nam się odnieść do tych wyliczeń bez danych, na których zostały one oparte. Z naszych doświadczeń, bez dostępu do szczegółowych danych dotyczących zarówno Żabki jak i Eko, nie jest możliwe oszacowanie takich synergii. Uważamy, że jest pewien potencjał synergii pomiędzy Żabką a Eko, głównie po stronie zakupowej, ale tak jak podkreśliłem wcześniej, bez dostępu do szczegółowych danych dotyczących cen zakupu poszczególnych towarów oferowanych w sieci Żabka oraz Eko, nie jest możliwe ich oszacowanie na obecnym etapie - powiedział partner Mid Europa.

Podkreślił, że fundusz nie planuje fuzji Żabki i Eko.

- Mówimy o różnych formatach sklepów, które się uzupełniają w naszej strategii rozwoju sklepów mało- i średniopowierzchniowych w Polsce, tak więc nie planujemy ich fuzji. Zespół managerski Żabki nie posiada zresztą doświadczenia w zarządzaniu supermarketami, tak więc spekulacje o fuzji są bezprzedmiotowe również z tego punktu widzenia - powiedział Rekusz.


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane