PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Pasaż handlowo-usługowy w budynku dawnego kina w Tychach

Autor: PAP 3 kwietnia 2012 17:34

Budynek dawnego kina "Andromeda" w Tychach kosztem blisko 11,5 mln zł zmieni się w "pasaż kultury", łączący funkcje kulturalne, usługowe i handlowe. To pierwszy w woj. śląskim i czwarty w Polsce projekt, który skorzysta ze wsparcia unijnej inicjatywy Jessica.

O podpisaniu pierwszej w regionie umowy, uruchamiającej środki w ramach tego mechanizmu poinformował Urząd Marszałkowski Woj. Śląskiego.

Pierwszy wspierany przez Jessicę projekt nosi nazwę "Rewitalizacja w Tychach. Pasaż kulturalny Andromeda". W ciągu półtora roku niezagospodarowany i niezamieszkany budynek dawnego kina zmieni się w trzypoziomowy pasaż, gdzie znajdą się: sfera usługowa z działalnością handlową i gastronomiczną, Miejska Galeria Sztuki, Mediateka oraz sala konferencyjno-audiowizualna.

Inwestycja to część projektu rewitalizacji tyskiej "starówki" w ramach którego m.in. gruntownie zmodernizowano plac Baczyńskiego, gdzie znajduje się dawne kino, oraz wyremontowano jego otoczenie. Na realizację przedsięwzięcia miasto otrzyma 4,5 mln zł pożyczki, wobec 11,4 mln zł wartości całego projektu.

Jessica (Joint European Support for Sustainable Investment in City Areas) to inicjatywa powstała we współpracy Komisji Europejskiej z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) i Bankiem Rozwoju Rady Europy. Jej celem jest wsparcie zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,06

  • Min

    2,05

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane