PayU umożliwia odroczenie płatności za zakupy do 30 dni

Autor: dlahandlu.pl 18 października 2017 12:26

PayU wprowadza nowy sposób finansowania zakupów internetowych, polegający na odroczeniu płatności do 30 dni. Usługa jest obecnie dostępna w ramach programu pilotażowego w kilkunastu popularnych sklepach internetowych.

Brak wystarczających środków w danym momencie często uniemożliwia pilny i potrzebny zakup. Taka sytuacja może spotkać np. osoby realizujące projekty na zlecenie (tzw. freelancerów), których dochody są nieregularne. Poza tym, istnieje też duża grupa kupujących, którzy nawet w przypadku posiadania środków na sfinansowanie zakupów, preferują opłacenie zakupu dopiero po otrzymaniu towaru.  

W odpowiedzi na tego typu oczekiwania  konsumentów, PayU wprowadza nowy sposób finansowania zakupów internetowych, polegający na odroczeniu płatności do 30 dni.

PayU Płacę później opiera się na schemacie „kup teraz, zapłać później”. To rozwiązanie szczególnie wygodne w przypadku pilnego lub niespodziewanego wydatku, którego pokrycie ze środków na koncie jest w danym momencie niemożliwe. Taki sposób płatności jest idealny także dla łowców okazji, którzy mogą skorzystać z wyjątkowej promocji w sklepie, nawet jeśli są przed wypłatą lub środki za wykonane zlecenie jeszcze do nich nie dotarły.

W przeciwieństwie do kart kredytowych, PayU Płacę później jest usługą bez ograniczeń. Aby z niej skorzystać nie trzeba posiadać instrumentu płatniczego, co oznacza, że nie ma w tym przypadku opłat za jego wydanie, utrzymanie czy ubezpieczenie. Z takiej odroczonej płatności można skorzystać w dowolnym momencie, a spłata w wymaganym terminie – w ciągu 30 dni – oznacza, że płacimy tylko tyle, ile kosztował zamówiony towar. Dodatkowo, jeśli kupujący uzna, że jednak chce wydłużyć okres spłaty, może rozłożyć całe zobowiązanie na 3 lub 6 miesięcznych rat, ponosząc wówczas standardowe koszty pożyczki.

– Chcemy dotrzeć do grona konsumentów, którzy świadomie i rozważnie podejmują decyzje zakupowe. To osoby, które cenią wysoką jakość produktów, jednak nie chcą za nie przepłacać. Z drugiej strony potrafią racjonalnie oszacować swoje możliwości finansowe – mówi Martyna Szczepaniak, dyrektor ds. kredytów konsumenckich w PayU. – Dzięki PayU Płacę później można zrealizować swoje plany lub marzenia zakupowe  w każdym momencie. Partner finansowy płaci za zakupy natychmiast, a kupujący zwraca środki pożyczkodawcy w ciągu 30 dni bez dodatkowych kosztów lub rozkłada zakup na korzystne raty – dodaje.


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8398

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 690655

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane