PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

PBG sprzedaje teren pod galerię handlową za 130 mln zł

wnp.pl 13 marca 2014 09:38

Galeria Kujawska Nova - spółka, którą PBG kontroluje poprzez zależny PBG Dom - podpisała z ECE Projektmanagement Polska warunkową umowę sprzedaży nieruchomości w Bydgoszczy, na której ma powstać centrum handlowe. Wartość transakcji ma wynieść 130,5 mln zł brutto.

- Umowa może zostać wypowiedziana przez każdą ze stron w terminie do 14 sierpnia 2014 roku, w przypadku niewłaściwej realizacji postanowień przez drugą stronę - podało PBG. Przejście nieruchomości na rzecz kupującego nastąpi na mocy odrębnej umowy ostatecznej, która zawarta zostanie po spełnieniu się warunku w postaci nieskorzystania przez miasto Bydgoszcz z ustawowego prawa pierwokupu co do wszystkich działek wchodzących w skład nieruchomości - dodało.

Galeria Kujawska Nova będzie uprawniona do żądania zapłaty kary umownej od ECE w wysokości 20 mln zł w przypadku, gdy ECE uchyli się od zawarcia umowy ostatecznej z własnej winy. Natomiast ECE będzie uprawniony do żądania zapłaty kary umownej od galerii w wysokości 20 mln zł jeśli jakiekolwiek oświadczenie galerii dotyczące stanu nieruchomości będzie nieprawdziwe bądź niepoprawne, a także jeśli galeria naruszy postanowienia umowy.

Według wcześniejszych informacji, centrum handlowe Galeria Kujawska, której inwestorem jest ECE, będzie miało powierzchnię ok. 50 tys. m kw. i znajdzie się w niej ok. 180 lokali handlowo-usługowych.

Grupa PBG po trzech kwartałach 2013 r. miała 957,34 mln zł przychodów wobec 1,45 mld zł rok wcześniej. Zysk netto wyniósł 35,64 mln zł wobec 2,3 mld zł straty netto przed rokiem.

Sąd Rejonowy w Poznaniu ogłosił upadłość PBG z możliwością zawarcia układu 13 czerwca 2012 r. Na upadku spółki miały zaważyć przede wszystkim nierentowne kontrakty drogowe oraz budowa Stadionu Narodowego w Warszawie.
Istotne było także wycofanie się banków z finansowania przejęcia Rafako, które PBG musiało finalnie zrealizować ze środków własnych.

Na początku czerwca 2013 r. nadzorca sądowy przekazał sędziemu komisarzowi listę wierzytelności PBG. Ich wartość opiewa na blisko 2,78 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,59

  • Śr

    2,70

  • Min

    2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane