PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

PBO Anioła walczy z problemami finansowymi

Autor: www.dlahandlu.pl 16 grudnia 2013 10:26

Na początku grudnia wierzyciel spółki PBO Anioła złożył w poznańskim sądzie wniosek o upadłość spółki. Kilka dni później firma porozumiała się z wierzycielem w sprawie cofnięcia wniosku. W konsekwencji, w tym samym dniu, wierzyciel złożył wniosek o cofnięcie wniosku o ogłoszenie upadłości.

31 stycznia firma PBO Anioła przyjęła program redukcji kosztów. Zarząd firmy kilka dni temu podała przewidywany wpływ kolejnych podjętych działań, na redukcję kosztów w roku 2014. Firma przewiduje: redukcję kosztów, zmniejszenie kosztów wynajmu powierzchni biurowych oraz zmniejszenie kosztów związanych ze świadczeniami na rzecz pracowników.

Łączna wartość redukcji kosztów w 2014 r. z tytułu tych działań wynosi ok. 750.000 zł.

Ponadto, zarząd firmy poinformował o podjętych działaniach, mających na celu poprawę sytuacji i płynności finansowej: sprzedaż części aktywów (nieruchomości, udziały w spółkach zależnych) - intencją zarządu jest zakończenie prowadzonych negocjacji w tym zakresie do końca I kwartału 2014 r. Zarząd planuje pozyskać z tego tytułu do kilkunastu milionów złotych wpływów;  odzyskanie należności przeterminowanych od inwestorów z którymi spółka zawierała umowy generalnego wykonawstwa, w perspektywie do końca I kwartału 2014 r. - szacowana kwota tych należności wynosi 5.800.000 zł brutto;
pozyskanie inwestorów zewnętrznych dla spółek zależnych oraz przeprowadzenie emisji nowych akcji z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy w pierwszej połowie 2014 r.

Spółka PBO Anioła specjalizująca się m.in. w budowie obiektów handlowych dla takich sieci jak Lidl, Netto, Aldi czy Biedronka.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • boś gópi 2013-12-16 14:19:40

  Kolejna ofiara Bidronki

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  0,55

 • Śr

  0,31

 • Min

  0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane