PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Peakside kupuje 72 obieky handlowe ze sklepami Albert. Planuje akwicyzje w Polsce

Autor: dlahandlu.pl 11 grudnia 2014 12:30

Peakside kupuje 72 obieky handlowe ze sklepami Albert. Planuje akwicyzje w Polsce

Peakside Capital, firma specjalizująca się w sektorze nieruchomości, zakupiła portfel 72 obiektów handlowych zlokalizowanych na terenie Czech, których najemcą jest sieć sklepów spożywczych Albert z Grupy Ahold. Transakcja na kwotę ok. 70 milionów EUR została zawarta z Atrium European Real Estate w imieniu zewnętrznego klienta Peakside.

Portfel o łącznej powierzchni najmu ok. 177 tys. m-kw. składa się w większości z obiektów handlowych małego formatu, w których głównymi najemcami są operatorzy spożywczy. Średnia wielkość jednego obiektu wynosi ok. 2,5 tys. m-kw. Kluczowym najemcą jest sieć Ahold, działająca pod marką Albert.

Peakside założy platformę operacyjną, świadczącą usługi asset management dla nowego portfela, w której Peakside będzie posiadał 50 proc. udziałów.

Stefan Aumann, partner oraz założyciel Peakside skomentował: Niniejsza transakcja jest pierwszą w ramach nowo utworzonego partnerstwa joint-venture, zawartego z dużym inwestorem zewnętrznym - klientem Peakside, w ramach którego mamy zamiar realizować naszą oportunistyczną strategię inwestycyjną w regionie CEE.

Ten portfel nieruchomości w Czechach jest przykładem transakcji jakie będziemy realizować w imieniu naszego klienta oraz prekursorem naszej dalszej aktywności w zakresie akwizycji w roku 2015, obejmującym dodanie wartości poprzez aktywne działania typu asset management w ramach ekspozycji inwestycyjnej na jednym z najbardziej atrakcyjnych ekonomicznie krajów w Europie. W dalszej kolejności planujemy inwestować głównie w Polsce, Republice Czeskiej oraz na Węgrzech, korzystając z możliwości inwestycyjnych, które pozwolą nam na wykorzystanie silnych fundamentów makroekonomicznych, naszej obecności na lokalnych rynkach oraz doświadczenia w zakresie zarządzania aktywami."

Sieć Ahold działa w Polsce do 2007 roku, gdy wycofała się z polskiego rynku sprzedając swoje szyldy Hypernova (72 hipermarkety) i Albert (247 supermarketów) sieci Carrefour.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane