PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Pedro Pereira da Silva: Od handlu elektronicznego nie ma odwrotu

Autor: superbiz.se.pl 14 lipca 2016 09:41

Pedro Pereira da Silva: Od handlu elektronicznego nie ma odwrotu Na zdj. Pedro Pereira da Silva, fot. za Newseria

Rozwiązania cyfrowe, handel elektroniczny i media społecznościowe będą coraz ważniejsze i nie ma od nich odwrotu. Według mnie dla wszystkich firm z branży pytanie nie brzmi „czy?", lecz „kiedy?" - mówi w rozmowie z superbiz.se.pl Pedro Pereirą da Silva – do niedawna Chief Operations Officer Grupy Jeronimo Martins i Country Manager na Polskę, a obecnie prezes rosyjskiej sieci Dixy Group.

Na pytanie portalu superbiz.se.pl: Biedronce nie udało się zaistnieć w social media. W odróżnieniu od największych konkurentów, takich jak Lidl, nie zdecydowała się na prowadzenie autorskich profili w mediach społecznościowych i budowanie grona oddanych fanów marki. Czy w czasach, w których dominują nowoczesne technologie, można zrezygnować z tej formy marketingu?
Pedro Pereira da Silva odpowiedział, że rozwiązania cyfrowe, handel elektroniczny i media społecznościowe będą coraz ważniejsze i nie ma od nich odwrotu. Według niego dla wszystkich firm z branży pytanie nie brzmi „czy?", lecz „kiedy?"

Były szef Biedronka zapytany czy wejście sieci Walmart do Polski będzie miało znaczenie dla handlu detalicznego w Polsce, odpowiada, że to niewiele zmieni. Sukces dzisiaj nie polega na tym, aby być firmą globalną, lecz na tym, aby myśleć globalnie, ale rozumieć i grać lokalnie - mówi Pedro Pereira da Silva.

Pedro Pereira da Silva podkreśla, że JMP dzisiaj jest szanowaną i godną zaufania spółką, a Biedronka – sklepem najczęściej wybieranym na codzienne zakupy przez większość Polaków.
- Jest wiele powodów do dumy, ponieważ firma stała się największym prywatnym pracodawcą w kraju, zapewniając ponad 55000 miejsc pracy bezpośrednio, a także kilkaset tysięcy miejsc pracy pośrednio. Chciałbym wykorzystać tę okazję, aby podziękować wszystkim koleżankom i kolegom, współpracownikom, partnerom handlowym i interesariuszom, którzy wspierali mnie przez te lata.
Może dzisiaj żałuję tego, że w tym okresie nie udała nam się ekspansja w sąsiednich krajach, która umożliwiłaby naszemu polskiemu zespołowi oraz partnerom handlowym eksport ich wyjątkowego i wartościowego know-how - mówi były szef Biedronki.

Więcej na superbiz.se.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Radosław Czapnik 2016-07-15 12:47:19

  W Kompania eCommerce jesteśmy przekonani o tym od dawna, stąd realizacja platformy RegioHurt.pl Platforma umożliwia składanie zamówień bezpośrednio u producenta.  Tak jak mówi Pedro Pereirą da Silva pytanie nie brzmi „czy?", lecz „kiedy?"  Odpowiadając na pytanie "kiedy?" - dzisiaj. Dwóch producentów już z nami współpracuje (Mlekovita, Kinga Pienińska), sprzedaż wspierana jest systemem informatycznym.  W 2015 roku zamówienia z platformy obsługiwał 1 oddział firmy Mlekovita, dzisiaj zamówienia wysyłane są do 20 oddziałów a zamówienia realizujemy w całej Polsce. W 2016 do platformy dołączył kolejny producent firma Kinga Pienińska - również zasięgiem objęła teren całej Polski. Ilość klientów i sprzedaż cały czas rośnie, „słupki” będą rosły jeszcze szybciej – handel na przestrzeni najbliższych lat będzie rozwijał się w tym kierunku i nie ma od tego odwrotu.  Chcesz sprzedawać przez internet, zapraszam do współpracy. Klienci są już w internecie, trzeba dać im narzędzia umożliwiające składanie zamówień.

 • hurtum.pl 2016-07-14 19:19:05

  100% zgodności z Panem Prezesem

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,99

 • Śr

  6,22

 • Min

  4,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8111

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 622757

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane