PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Penta: analizujemy różne warianty inwestycji w Żabkę

Autor: portalspozywczy.pl 15 grudnia 2010 13:32

- Żabka to przykład inwestycji na rynku dystrybucji żywności, który potwierdza tezę, iż ten sektor nadal stwarza możliwości wykreowania podmiotów o bardzo dużej wartości - mówi Rafał Sosna, dyrektor inwestycyjny Penta Investments w Polsce.

Dyrektor Penty przyznaje, że branża spożywcza w Polsce to gigantyczny, pod względem wartości rynek, dlatego Penta zamierza każdej propozycji przyglądać się z uwagą.

- Wspólnie ze swoim doradcą, firmą JGP Morgan, analizujemy wszystkie opcje i możliwości, które mamy w odniesieniu do naszej inwestycji w firmę Żabka. A te obejmują: wprowadzenie akcji Żabki na GPW, współpracę z partnerem strategicznym lub finansowym lub dalsze samodzielne rozwijanie tego formatu oraz realizację kolejnych akwizycji - żadne decyzje nie zostały podjęte i jest to nadal otwarta dyskusja. Jeżeli znajdziemy format, który dzięki akwizycji stworzy szansę na poprawę efektywności Żabki czy poprawę zarządzania kategoriami, rozważymy to. Interesują nas sieci także z innego segmentu niż Żabka - mówi Rafał Sosna.

W 2011 roku zostanie uruchomionych ponad 200 nowych sklepów Żabka i Freshmarket. Ponadto sieć planuje dalszy rozwój asortymentu typu "private label".

Czytaj więcej w artykule Penta: Wspólnie z JGP Morgan, analizujemy wszystkie opcje w odniesieniu do Żabki

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • taro 2010-12-21 10:09:28

    W wyniku działań obecnego właściciela sieć ajencyjna upada. Dane jakie publikuje Żabka na portalu wew. sieci pokazują że sieć kurczy się gwałtownie. Postępuje masowa rezygnacja ajentów ze współpracy z siecią. Przyczyna jest obniżona marża do poziomu 5% wzrost kosztów do poziomu ok 10 tys zł Dochód ajenta często jest kwota poniżej 1 tyś zł. Tak wyglądają fakty. Podejmowanie współpracy z siecią przy prowadzeniu sklepu jest nieopłacalne i pozbawione ekonomicznych podstaw. Szczegółowe informacje potwierdzające powyższe twierdzenia znajdują się na blogu ajentów.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane