PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Penta czeka na ostateczne oferty zakupu Żabki

Autor: ISB 4 lutego 2011 12:21

Penta Investments jeszcze w I kw. br. podejmie decyzję w sprawie przyszłości sieci sklepów Żabka w Polsce - poinformował dyrektor zarządzający spółki na Polskę Rafał Sosna w rozmowie z agencją ISB. Z jego wypowiedzi wynika, że gdyby Żabka trafiła na giełdę, to w grę wchodziłaby również emisja nowych akcji, a Penta nie wycofałaby się z tej inwestycji.

- W grę nadal wchodzą cztery opcje. Żabka może zostać sprzedana inwestorowi branżowemu lub finansowemu, ale może też trafić na giełdę. Nie wykluczamy też pozostawienia jej w naszym portfelu - powiedział Sosna, dodając, że decyzja zostanie podjęta jeszcze w I kwartale.

- Zainteresowanie tą spółką jest bardzo wysokie. Oceniamy jednak, że potencjał rozwoju Żabki jest ponad przeciętny. W związku z tym oferowana cena musi nam go zrekompensować. Decyzję podejmiemy, kiedy zainteresowane strony złożą ostateczne oferty - dodał Sosna.

Zaznaczył, że w przypadku wybrania oferty publicznej, Żabka zaproponuje inwestorom kompletną strategię rozwoju, która może wiązać się z podwyższeniem kapitału.

Penta Investments jest w stanie przeprowadzić przedsięwzięcia o wartości 80-250 mln euro, uwzględniając lewarowanie. Fundusz nie alokuje tej kwoty na konkretne rynki. Decyzje w tej sprawie uzależnione są od atrakcyjności danej inwestycji oraz spełnienia przez dane przedsiębiorstwo kryteriów inwestycyjnych Penty.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,43

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane