PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Penta istotnie zwiększa zaangażowanie w Grupie EM&F

Autor: dlahandlu.pl 3 marca 2016 19:08

Penta istotnie zwiększa zaangażowanie w Grupie EM&F Thomas von Werner, dyrektor inwestycyjny w Penta Investments

Penta Investments, środkowoeuropejska grupa inwestycyjna, dotychczasowy 38,2 proc. akcjonariusz Empik Media & Fashion S.A. oraz Krockella Limited – firma należąca do słowackiego inwestora finansowego, na podstawie umów zawartych 3 marca 2016 roku nabyły wehikuły inwestycyjne posiadające łącznie 37,2 proc. akcji EM&F, należące uprzednio do podmiotów zależnych Eastbridge S.a.r.l., i aktualnie posiadają łącznie 75,4 proc. akcji EM&F.

Penta aktualnie kontroluje, poprzez swoje podmioty zależne, 50% (minus dwie) akcji EM&F, reprezentujące 50% (minus dwa) całkowitej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki i ze względu na posiadany pakiet pełni wiodącą rolę w inwestycji. Z kolei partner Penty w tej inwestycji, Krockella Limited, kontroluje poprzez swoje podmioty zależne 25,4% akcji EM&F, reprezentujące taki sam procent całkowitej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki.

Penta Investments, Krockella Limited i ich podmioty zależne zawarły 3 marca 2016 roku umowę współpracy oraz umowę akcjonariuszy oraz ogłosiły wspólne wezwanie do zapisywania się na sprzedaż pozostałych 24,6% akcji EM&F, reprezentujących 24,6% całkowitej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki. Zgodnie z umową, Krockella s.r.o. (podmiot zależny Krockella Limited) będzie jedynym podmiotem nabywającym akcje w wezwaniu.

Cena w wezwaniu została ustalona na 3,49 zł za jedną akcję. Zapisy na sprzedaż akcji w wezwaniu będą przyjmowane od 25 marca do 25 kwietnia 2016 roku przez Trigon Dom Maklerski S.A.

- Penta rozpoczęła inwestycję w EM&F w 2012 r. W tamtym czasie Grupa posiadała zdywersyfikowane portfolio, skupiała ciekawe aktywa z potencjałem rozwoju, ale jednocześnie stojące przed dużymi wyzwaniami oraz częściowo – potrzebą głębokiej restrukturyzacji. Rozległe kompetencje i doświadczenie Penty w sektorze handlu detalicznego pozwoliły nam na przeprowadzenie skutecznego procesu restrukturyzacji Grupy EM&F i uzyskania przez nią stabilności finansowej. Poprzez zwiększenie naszego zaangażowania w EM&F, we współpracy z Krockella Limited, potwierdzamy gotowość do dalszego rozwijania Grupy – w szczególności Empik i empik.com – powiedział Thomas von Werner, dyrektor inwestycyjny w Penta Investments.


 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,49

 • Śr

  3,34

 • Min

  2,19

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8523

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane