PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Penta kosztem 5 mln euro wyremontuje sieć aptek w Polsce

Autor: WPHI w Pradze na podstawie „Hospodarskych Novin” 15 września 2015 10:57

Penta kosztem 5 mln euro wyremontuje sieć aptek w Polsce fot. za drmax.pl

Penta rozwija sieć aptek Dr. Max, koncentrując się na inwestycjach w Polsce. Od początku br. kupiła tu 80 aptek za ok. 20 mln euro. Kolejnych 5 mln euro zamierza w tym roku przeznaczyć na modernizację istniejących placówek.

Dr. Max to jedna z największych sieci aptek w Europie Środkowej: posiada łącznie 900 placówek. Zarówno w Republice Czeskiej, jak i na Słowacji jest „jedynką” na rynku, natomiast w Polsce zajmuje drugą pozycję. To właśnie na tym ostatnim rynku skupiają się działania firmy, która tylko w obecnym roku powiększyła swoją sieć z ok. 280 do 360 aptek, a negocjuje zakup kolejnych 50-70.

Dr. Max należy do największych inwestycji Penty. Przychody sieci aptek za ub.r. wzrosły do ok. 930 mln euro. Obecnie rozważane jest rozszerzenie działalności sieci na czwarty rynek, najpewniej w Europie Wschodniej.

Przypomnijmy, marka Dr. Max weszła na polskie rynek w wyniku kupna przez Penta Investments  aptek Mediq, które były zarządzane przez grupę ACP Pharma. Wartość transakcji wyniosła 224 miliony złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,43

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane