PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Penta kupuje sieć aptek Mediq w Polsce za 224 mln zł

Autor: dlahandlu.pl 8 sierpnia 2013 10:01

Penta kupuje sieć aptek Mediq w Polsce za 224 mln zł

Penta Investments kupuje apteki Mediq, zarządzane dotychczas przez grupę ACP Pharma. Transakcja jest częścią procesu sprzedaży ACP Pharma SA, w którym Penta bierze udział w partnerstwie z firmą Neuca SA. Po jej sfinalizowaniu polska część sieci aptek należących do Penta, będzie liczyć blisko 300 punktów i stanie się drugim największym podmiotem na rynku aptecznym w Polsce. Transakcja wymaga zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wartość transakcji wyniesie 224 miliony złotych.

W wyniku nabycia aptek Mediq w Polsce - sieć aptek Dr.Max z portfolio Penta zajmie jedną  z czołowych pozycji na rynku polskim. W kolejnych miesiącach będziemy koncentrować się na konsolidacji nowo przejętych sieci aptek - mówi Eduard Matak, partner Penta Investments, zarządzający inwestycjami w sektorze opieki zdrowotnej.

Dr.Max jest jedną z największych sieci aptecznych w Europie Środkowej oraz liderem rynku w Czechach (25 proc. udziału w rynku) i na Słowacji (15 proc. udziału w rynku). Marka Dr.Max powstała w wyniku akwizycji aptek w Czechach i na Słowacji. Penta realizuje ten projekt od 2005 roku.
W Polsce do sieci należy 70 aptek w Polsce. Sieć Mediq Apteka liczy 190 aptek własnych oraz 79 franczyzowych.

Aktualnie portfolio inwestycyjne Penta w Polsce obejmuje takie podmioty jak: Grupa Empik Media & Fashion, Fortuna zakłady bukmacherskie, Iglotex, Dr. Max i Clar System.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,36

  • Min

    0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane