PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Penta ma zgodę UOKiK na przejęcie Empiku

Autor: www.dlahandlu.pl/ISB 30 kwietnia 2012 12:59

Penta ma zgodę UOKiK na przejęcie Empiku

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na przejęcie kontroli nad spółką NFI Empik Media & Fashion (NFI EM&F) przez fundusz Penta.

Spółka Penta Investments będzie mogła sprawować kontrolę nad Empikiem, razem z dotychczasowym właścicielem spółki. Ponieważ uczestnicy transakcji działają na różnych rynkach, prezes UOKiK uznała, że koncentracja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji.

W wyniku koncentracji Penta Investents obejmie kontrolę nad NFI Empik Media & Fashion, która będzie sprawowana wspólnie z Eastbridge - obecnym głównym akcjonariuszem.

NFI Empik Media & Fashion stoi na czele grupy kapitałowej i jest właścicielem m.in. sieci salonów Empik, Smyk oraz sklepu internetowego Empik.com.

W piątek fundusze Eastbrigde oraz Penta, które w marcu ogłosiły wezwanie na akcje spółki NFI Empik Media & Fashion z ceną 9,85 zł, podwyższyły ją do 10,38 zł.

Zgodnie z zawartym porozumieniem jedynym podmiotem, który będzie nabywał akcje w wezwaniu, jest spółka celowa Xandora Holdings Limited (Xandora), w całości należąca do Penta.

Wezwanie dojdzie do skutku pod warunkiem skupienia przez Xandora takiej liczby akcji, aby Penta i Eastbridge łącznie z podmiotami zależnymi posiadały co najmniej 80% akcji EM&F oraz pod warunkiem uzyskania zgód odpowiednich urzędów ochrony konkurencji i podjęcia przez walne zgromadzenie EM&F uchwały o powołaniu do rady nadzorczej osoby wskazanej przez Penta.

W I-IV kw. 2011 roku spółka EM&F miała 79,64 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 74,78 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 3224,49 mln zł wobec 2908,22 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,96

  • Min

    2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane