Penta wysyła Żabkę na giełdę. Chce kapitału na akwizycje

Autor: Puls Biznesu 29 września 2010 09:15

W kwietniu do inwestorów trafi 31-49 proc. akcji Żabki. Fundusz Penta Investments zrealizuje zyski z inwestycji, ale kapitał zostanie nad Wisłą. Spółka zamierza przeznaczyć pieniądze na supermarkety - podaje Puls Biznesu.

Penta Investments zainwestowała w Żabkę ok. 900 mln zł.

Jozef Janov, partner zarządzający Penta Investments tłamczy w Pulsie Biznesu, że fundusz chciałby choć częściowo skonsumować szybki rozwój i wzrost wartości spółki. Dlatego wynajął JP Morgan, by doradził mu, jak to zrobić: zlewarować spółkę czy sprzedać część akcji.

Bardzo prawdopodobne, że Żabka wejdzie na GPW, bo zdaniem Penty idealnie się do tego nadaje. Jak informuje Puls Biznesu - zarząd Penty zakłada sprzedaż 35-49 proc. akcji i utrzymanie kontroli nad spółką. W październiku zapadnie decyzja. Jeśli będzie pozytywna, ewentualny debiut nastąpi w kwietniu.

Chęć częściowego zrealizowania zysków z inwestycji to nie jedyny powód, dla którego Penta wprowadzi Żabkę na giełdę. Jozef Janov mówi Pulsowi Biznesu, że takie posunięcie umożliwi uzyskiwanie kapitału na akwizycje. Fundusz poważnie je rozważa. Są ciekawe cele zarówno w Polsce, jak i Czechach - czytamy w Pulsie Biznesu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,33

  • Min

    0,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9044
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane