PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Penta: Żabka najlepszą inwestycją firmy w Polsce

Autor: www.dlahandlu.pl 29 września 2011 19:09

- W 2011 roku zrealizowaliśmy wysoką liczbę sprzedaży spółek portfelowych. Na szczególną uwagę zasługują zakończone sukcesem wyjścia z dwóch inwestycji w Polsce - Żabki i Drumetu. Obecnie pracujemy nad kilkoma nowymi projektami akwizycji w Europie. Oczekujemy, że uda nam się zrealizować przynajmniej dwie nowe transakcje do końca tego roku - powiedział Jaroslav Haščák, partner zarządzający Penta Investments.

Jak informuje spółka, Żabka Polska jest najlepszą inwestycją Penty w Polsce i jednym z trzech najbardziej udanych projektów w historii funduszu na wszystkich rynkach.

Łączne aktywa Grupy na koniec 2010 roku osiągnęły wartość 3,4 mld Euro, a kapitał własny funduszu wyniósł 988 mln Euro. Grupa Penta odnotowała w 2010 roku skonsolidowane przychody w wysokości 2,1 mld Euro. Zysk netto grupy sięgnął niemal 50 mln Euro (49,7).

W 2010 roku Penta sfinalizowała sześć transakcji. Dla porównania, w tym roku było ich już cztery.

Żabka Polska została włączona do portfela Penty w 2007 roku. W ciągu 4 lat zaangażowania w spółkę fundusz wywiązał się ze wszystkich obietnic, znacząco zwiększając wartość sieci. W tym okresie przychody brutto Żabki wzrosły o prawie 42%, a EBIDTA aż o 162%. Otworzono również ponad 400 nowych placówek w całej Polsce i uruchomiono nowy format sklepów pod nazwą Freshmarket. W lutym 2011 Penta podpisała umowę sprzedaży polskiej sieci Żabka Lontano Investments, kontrolowanemu przez fundusz Mid Europa Partners.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane