PFPŻ chce usuniecia aplikacji rozszyfrowującej skład produktów spożywczych

Autor: Meritum.pl za Mobilestage.in 30 czerwca 2014 09:52

Polska Federacja Producentów Żywności próbuje usunąć aplikację eFood wspomagającą świadome zakupy spożywcze - podaje serwis wMeritum.pl za Mobilestage.in

Zadanie, jakie realizuje aplikacja, to rozszyfrowanie informacji z etykiet na opakowaniu produktu spożywczego. A dokładniej chodzi o dodatki chemiczne zawarte w produktach, czyli popularne E. Wystarczy zeskanować kod kreskowy produktu. Po wykonaniu tej czynności konsument dostaje listę E zawartych w produkcie oraz szczegółowe informacje na ich temat.

- Miesiąc temu pojawiło się pismo od Polskiej Federacji Producentów Żywności z „prośbą" o natychmiastowe usunięcie aplikacji. Argumentacja była taka, że stosujemy nieuczciwą konkurencję. Jasne, nie działamy z ramienia producenta żywności, tylko jesteśmy niezależnym medium przekazującym swoją opinię. Drugi zarzut był taki, że nasze informacje są nieprawdziwe. To też ciekawe, bo wiedzę czerpaliśmy z konkretnych źródeł (wskazane w aplikacji) między innymi ze strony www PFPZ. Niestety nie został wskazany żaden konkretny błąd. Oczywiście zdarza się, że system spłata figla i zamiast informację o skanowanym sosie pomidorowym da o majonezie, ale to są marginalne przypadki i szybko reagujemy na takie błędy, to jednak jest tylko technologia. Każda uwaga dot. warstwy merytorycznej ma mega priorytet, także ktokolwiek zgłasza taką uwagę, czy to użytkownik czy PFPZ - działamy od razu. Po piśmie od tej instytucji nie wiem, z czym konkretnie mamy działać. W ogóle podejrzewamy, że to jest pierwsze działanie w wyniku "prośby" któregoś z niezadowolonych producentów - mówi w wywiadzie z Mobilestage.in Marcin Dybicki z eFood.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • ekonsulting 2015-06-25 01:10:00

  aplikacje crossplatformowe:

  artmetic.pl

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,55

 • Śr

  3,20

 • Min

  2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane