PGK Auchan utraciła status podatkowej grupy kapitałowej

Autor: www.dlahandlu.pl 6 kwietnia 2016 09:29

PGK Auchan utraciła status podatkowej grupy kapitałowej fot. Żelazna Studio; na zdjęciu sklep sieci Auchan

27 stycznia 2016 r. PGK Auchan utraciła status podatkowej grupy kapitałowej.

Zakończenie funkcjonowania PGK Auchan zostało spowodowane przekształceniem jednej ze spółek wchodzących w skład PGK i jednocześnie rozwiązaniem umowy dotyczącej utworzenia PGK Auchan poprzez zgodne oświadczenia stron złożone w formie aktu notarialnego z dnia 28 stycznia 2016 r.

Przypomnijmy rok temu informowaliśmy, że Naczelnik Trzeciego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Radomiu wydał zgodę na zarejestrowanie Podatkowej Grupy Kapitałowej Auchan (PGK).

Poza Auchan Polska w skład PGK wchodziły następujące spółki: Real Sp. z o.o., AHEN Sp. z o.o., Res Immobilia I Sp. z o.o., Haleburg Investments Sp. z o.o., Lacey Investments Sp. z o.o., Lansey Investments Sp. z o.o., Lucenna Investments Sp. z o.o., Montclaire Investments Sp. z o.o., Mossley Investments Sp. z o.o. oraz Rochford Investments Sp. z o.o.
Umowa PGK została zawarta 23 stycznia 2015 r. na 3 kolejne lata podatkowe (od 1 maja 2015 r. do 30 kwietnia 2018 r.), z możliwością jej przedłużenia.

Podatkowa grupa kapitałowa jest instytucją prawa podatkowego, tworzoną na podstawie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Jedna ze spółek należących do podatkowej grupy kapitałowej (spółka wyznaczona przez grupę) jest odpowiedzialna za obliczenie podatku dochodowego podatkowej grupy kapitałowej, obliczenie wysokości zaliczek, pobieranie i wpłacenie podatku do właściwego urzędu skarbowego. Po rejestracji umowy podatkowej grupy kapitałowej przez naczelnika urzędu skarbowego, umowa nie może zostać rozszerzona na inne spółki. Spółki tworzące podatkową grupę kapitałową odpowiadają solidarnie za jej zobowiązania z tytułu podatku dochodowego należnego za okres obowiązywania umowy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • SuperClajent 2016-04-06 15:07:33

  W Wola Parku niech lepiej w Oszończyku postawią na mięsnym jakieś przytomne osoby, bo ostatnio albo nikogo nie ma albo jak już jest to ślimak szybciej by się sprężył. Jeszcze kilka lat temu było tam 5 pań teraz jest góra półtorej ... osoby (ślimak to osoba?). Państwu Kierownictwu po premijce pojechać za kompletny brak wyobraźni!!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,98

 • Śr

  7,38

 • Min

  4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane