PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

PGS chce otworzyć nawet do 100 sklepów w ciągu 6 miesięcy

Autor: PGS 22 sierpnia 2016 09:27

PGS chce otworzyć nawet do 100 sklepów w ciągu 6 miesięcy Michał Sadecki, prezes Polskiej Grupy Supermarketów (fot. mat. pras.)

Od 60 do 100 nowych sklepów spożywczych może otworzyć w całym kraju Polska Grupa Supermarketów. Sieć analizuje obecnie wiele możliwości inwestycyjnych oraz opcji przejęcia poszczególnych punktów współpracujących w ramach innych sieci.

Pierwszym etapem jest budowa 10 nowych punktów na Dolnym Śląsku. Do tej pory PGS koncentrowała się na działalności w centralnej i wschodniej Polsce.

W ostatnich dniach do PGS przyłączyło się kilkanaście sklepów dotychczas współpracujących w ramach innych sieci. Na samym Podhalu nowych placówek jest 10.

Sam PGS nie chce komentować szczegółów swojej strategii. - Bardzo szczegółowo analizujemy rynek, w tym ostatnie doniesienia i sytuację sieci Alma. Z wieloma sieciami blisko współpracujemy i nie wykluczamy zacieśnienia relacji biznesowych. Nie możemy jednak - na obecnym etapie - ujawniać jakichkolwiek szczegółów – podkreśla prezes PGS, Michał Sadecki.

Do tej pory sieć skupiała swoją działalność na Mazowszu, Lubelszczyźnie, Pomorzu, Warmii, Kujawach, Podlasiu oraz w województwie łódzkim. Teraz zamierza rozbudować swoją obecność na południu i zachodzie Polski. Firma przygląda się punktom usytuowanym na osiedlach.

Obecnie PGS szczegółowo analizuje rynek, by wybrać jak najlepsze lokalizacje dla swoich przyszłych sklepów, których w ciągu najbliższych 6 miesięcy ma powstać od 60 do 100, tak aby sieć wzrosła do około 700 punktów w kraju. Pojawienie się PGS na Podhalu oraz w Wielkopolsce będzie dla firmy debiutem.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Krakus 2016-08-23 09:32:41

    Jedziesz Michał .... :)

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane