PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

PGS chce przyłączyć 30 sklepów do sieci

Autor: portalspozywczy.pl 6 stycznia 2011 22:05

- W tym roku powinniśmy przyłączyć kolejne 30 sklepów, a być może i więcej. Na koniec przyszłego roku powinniśmy mieć ok. 260 placówek - mówi Barbara Wagner-Kołodziejczak, prezes Polskiej Grupy Supermarketów.

Tempo rozwoju organicznego sieci sklepów PGS nie jest jednak zbyt szybkie. Według prezes Grupy średnio każdego roku własnym sumptem PGS otwiera ok. 10-12 sklepów. Nie wynika to jednak z braku kapitału, a raczej jest konsekwencją przyjętej strategii. - Bardzo rzadko budujemy obiekty od podstaw, tylko tam gdzie brakuje dobrych lokalizacji. Rozwijamy się głównie poprzez integrację działających już podmiotów i sprzedaży udziałów w PGS - tłumaczy Barbara Wagner-Kołodziejczak.

Jak już informował portalspozywczy.pl władze PGS prowadzą obecnie rozmowy z trzema firmami, które zarządzają ok. 30 sklepami. Umowy nie zostały jeszcze podpisane, ale są w trakcie przygotowywania.

Jak zapowiada prezes Polskiej Grupy Supermarketów, firma planuje rozwijać się i umacniać pozycję w kolejnych regionach kraju. - Bardzo sprawnie rozwijamy się w Wielkopolsce, wchodzimy do Włocławka, rozwijamy się w Bydgoszczy, jesteśmy na Pomorzu Zachodnim m.in. w Słupsku, gdzie planujemy ekspansję - wylicza Barbara Wagner-Kołodziejczak.

I dodaje: - Mamy bardzo zaawansowane rozmowy dotyczące współpracy z podmiotami działającymi na południu Polski, m.in. na Pogórzu Karpackim i w okolicach. Nie ma regionu, w którym nie chcielibyśmy się rozwijać. Natomiast ostateczny efekt zależy od sytuacji na rynku i konkurencji.

Polska Grupa Supermarketów, w skład której wchodzą sieci Top Market, Delica i Minuta8, liczy obecnie ponad 200 placówek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,14

  • Min

    4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane