PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

PGS postuluje wprowadzenie podatku od handlu z kwotą wolną 50 mln euro

Autor: dlahandlu.pl 25 lutego 2016 11:57

PGS postuluje wprowadzenie podatku od handlu z kwotą wolną 50 mln euro albo odroczenie do 2017 roku.

Polska Grupa Supermarketów (PGS), sieć reprezentująca interesy ponad 600 sklepów Top Market, Społem, Delica , Minuta8, postuluje do rządu o wprowadzenie prostego systemu podatkowego dla sieci handlowych. W ocenie PGS powinna to być stawka progresywna płaska z kwotą zwolnienia od podatku dal przedsiębiorstw do 50 mln euro przychodów.

- Dziś, w obliczu wielu koncepcji, które nie zdały egzaminu i jedynie spolaryzowały polski sektor handlowy, rząd ma praktycznie trzy rozwiązania: wprowadzenie liniowego podatku z kwotą zwolnioną od 50 mln euro, wprowadzenie podatku płaskiego, progresywnego z kwotą zwolnioną od podatku 50 mln euro lub odroczenie nowelizacji ustawy podatkowej do 2017 roku i dogłębna analiza skutków i możliwości finansowych dla całego sektora wraz z konsultacjami branżowymi.
Pośpiech prac legislacyjnych, pozbawionych wnikliwych analiz i konsultacji jedynie spolaryzował rynek, budując wizję upadku wielu przedsiębiorstw z rynku i realne straty dla budżetu państwa w miejsce stabilnych dochodów z tytułu podatków dochodowych, VAT, ZUS i innych. Nasz postulat o wprowadzenie 50 mln euro jako kwoty wolnej od podatku to efekt analizy europejskich firm i ich przychodów – średniej wielkości firma handlowa w UE osiąga właśnie takie przychody. Intencją rządu i podatku miało być zrównanie szans polskiego handlu z międzynarodową konkurencją. Tymczasem efekt okazał się zgubny dla rodzimych firm – podkreśla Michał Sadecki, prezes PGS.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,50

  • Śr

    3,27

  • Min

    2,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane